Поліція Чернігівщини розшукує шахраїв, які обдурили довірливих громадян
Протягом тижня на Чернігівщині аферисти скоїли одинадцять шахрайств, в результаті яких заволоділи коштами потерпілих. За всіма фактами правопорушень поліція відкрила кримінальні провадження та проводить слідчі дії.

Як і раніше, найчастіше спрацьовує схема «вашому сину (онуку) потрібна допомога». Половина скоєних цього тижня шахрайств здійснена саме в такий спосіб. Гра на батьківських почуттях спрацьовує дуже часто, тому схвильовані звісткою батьки втрачають здатність раціонально мислити й віддають за «порятунок» значні суми.
Наприклад, першого грудня 80-річна бабуся віддала шахраям «на порятунок онука», якому нібито потрібна термінова операція, 40 тисяч гривень. А наступного дня жінка передала невідомому для вирішення питання щодо «не притягнення сина до відповідальності» 2 тисячі доларів США. В обох випадках по гроші приходив чоловік років тридцяти, худорлявої статури, на зріст близько 180 см, одягнутий в темний спортивний костюм з капюшоном світлого кольору.
В інших трьох випадках жертви перераховували свої кошти через термінали на банківські картки або номери мобільних телефонів.
Другим за поширеністю є метод банківського шахрайства, коли зловмисники, представляючись працівниками фінустанови, будь-що намагаються довідатися у жертви реквізити її банківських карток, в подальшому знімаючи всі наявні там кошти. Четверо потерпілих таким чином втратили понад 35 тисяч гривень.
І лише два випадки були відмінні від інших. Так, 30 листопада близько 12:00 до поліції надійшла заява від 76-літньої чернігівки, в якій вона просить вжити заходів до невідомих зловмисників, котрі під виглядом надання акційного купону на придбання товарів в супермаркетах, заволоділи її грошовими коштами в сумі 4500 грн. та 100 євро.
За всіма вищезгаданими фактами шахрайств правоохоронцями відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), що передбачає покарання аж до обмеження волі на строк до трьох років.
Крім цього, поліцейські ще раз нагадують основні правила запобігання шахрайствам:
1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. Ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка телефонує, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження того, хто потребує допомоги. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали цілком випадково.
3. Уточніть в якому саме відділі поліції чи в якій лікарні знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть туди і перевірте інформацію.
4. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
5. Убезпечити себе від «банківських» шахраїв можна, лише нікому не повідомляючи захисні реквізити своєї картки — пін-код, повний номер, перевірочну цифрову комбінацію тощо. Справжній банківський працівник цього ніколи й не питатиме, бо не має на те права, а тим паче — у телефонному режимі.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою аферистів або відносно вас намагалися скоїти шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції (телефон чергового «102»). Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).