Тема децентралізації у медіа: "до" і "після" реалізації проекту
Завдання журналістів – не лише доносити правдиву інформацію до суспільства, а й за необхідності розтлумачувати хід та значення процесів в державі. Реформа децентралізації, що згодом сприятиме зміні адміністративно-територіального устрою, стосується усіх, а отже потребує постійного інформаційного супроводу.

Протягом двох місяців громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» реалізовувала проект «Чому важливо писати про децентралізацію — місія журналіста у реформі», що мав на меті ознайомити медійників Чернігівщини з першими результатами об’єднання громад. Проект впроваджувався за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016–2020 роки «Чернігівська громада».
Перед стартом практичної частини програми Асоціація регіональних ЗМІ проаналізувала контент місцевих видань на предмет висвітлення реформи. Висновок — журналістам бракує знань та інформації щодо місцевих особливостей процесу децентралізації.
Як результат — громадська організація запропонувала групі медійників (16 осіб) своєрідний «лікнеп»: теоретична частина — тренінг, практична — прес-тур до громад.
Зокрема, під час тренінгу «Журналіст як учасник реформи децентралізації: чому важливо про це писати?» важливою інформацією з журналістами поділилися регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Микола Силенко, координатор Офісу реформ та регіонального розвитку в Чернігівській області Ірина Кудрик, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, депутат обласної ради Ірина Грозенко.
Активно та емоційно обговорювалися питання реалізації реформи децентралізації; основні напрямки діяльності та завдання регіональних Офісів реформ; проблеми і здобутки вже існуючих об’єднаних територіальних громад та тих, що наразі створюються.
Окрім того, журналісти отримали структуровану інформацію в роздаткових матеріалах.
У рамках проекту було організовано два прес-тури в об’єднанні територіальні громади: Парафіївську та Батуринську. Під час поїздок учасники побували на об’єктах, поспілкувалися з керівниками громад та старостами сіл, проаналізували структуру надання необхідних послуг, дізналися про подальші плани роботи в громаді.
— Контент-аналіз місцевих видань Асоціація регіональних ЗМІ проводила до і після реалізації проекту. Результати помітні неозброєним оком: в газетах значно зросла кількість матеріалів про хід реформи в області. Важливо, що на зміну сухим цифрам з релізів органів влади на шпальтах почали з’являтися інтерв’ю з головами громад, репортажі та історії успіху. Деякі ЗМІ підготували цілу серію тематичних публікацій.
Учасники заходів, проведених в рамках проекту, особливо відзначали актуальність теми. Адже саме в цей час починалася «друга хвиля» створення об’єднаних територіальних громад в районах області.
Ще одним важливим досягненням стало те, що ОТГ стали більш відкритими до спілкування й охоче діляться з журналістами своїми досягненнями, — зауважує керівник Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко.
Також він повідомив, що у планах громадської організації — пошук ресурсів для продовження проекту, зокрема, поїздки журналістів до нещодавно створених громад.
Проект «Чому важливо писати про децентралізацію — місія журналіста у реформі» реалізується ГО «АРЗМІ» за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).