Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 12:27:25

Тема децентралізації у медіа: "до" і "після" реалізації проекту

28.11.2016   17:22Агенцiя

Завдання журналістів – не лише доносити правдиву інформацію до суспільства, а й за необхідності розтлумачувати хід та значення процесів в державі. Реформа децентралізації, що згодом сприятиме зміні адміністративно-територіального устрою, стосується усіх, а отже потребує постійного інформаційного супроводу.

Протягом двох місяців громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» реалізовувала проект «Чому важливо писати про децентралізацію — місія журналіста у реформі», що мав на меті ознайомити медійників Чернігівщини з першими результатами об’єднання громад. Проект впроваджувався за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016–2020 роки «Чернігівська громада».

Перед стартом практичної частини програми Асоціація регіональних ЗМІ проаналізувала контент місцевих видань на предмет висвітлення реформи. Висновок — журналістам бракує знань та інформації щодо місцевих особливостей процесу децентралізації.

Як результат — громадська організація запропонувала групі медійників (16 осіб) своєрідний «лікнеп»: теоретична частина — тренінг, практична — прес-тур до громад.

Зокрема, під час тренінгу «Журналіст як учасник реформи децентралізації: чому важливо про це писати?» важливою інформацією з журналістами поділилися регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Микола Силенко, координатор Офісу реформ та регіонального розвитку в Чернігівській області Ірина Кудрик, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, депутат обласної ради Ірина Грозенко.

Активно та емоційно обговорювалися питання реалізації реформи децентралізації; основні напрямки діяльності та завдання регіональних Офісів реформ; проблеми і здобутки вже існуючих об’єднаних територіальних громад та тих, що наразі створюються.

Окрім того, журналісти отримали структуровану інформацію в роздаткових матеріалах.

У рамках проекту було організовано два прес-тури в об’єднанні територіальні громади: Парафіївську та Батуринську. Під час поїздок учасники побували на об’єктах, поспілкувалися з керівниками громад та старостами сіл, проаналізували структуру надання необхідних послуг, дізналися про подальші плани роботи в громаді.

— Контент-аналіз місцевих видань Асоціація регіональних ЗМІ проводила до і після реалізації проекту. Результати помітні неозброєним оком: в газетах значно зросла кількість матеріалів про хід реформи в області. Важливо, що на зміну сухим цифрам з релізів органів влади на шпальтах почали з’являтися інтерв’ю з головами громад, репортажі та історії успіху. Деякі ЗМІ підготували цілу серію тематичних публікацій.

Учасники заходів, проведених в рамках проекту, особливо відзначали актуальність теми. Адже саме в цей час починалася «друга хвиля» створення об’єднаних територіальних громад в районах області.

Ще одним важливим досягненням стало те, що ОТГ стали більш відкритими до спілкування й охоче діляться з журналістами своїми досягненнями, — зауважує керівник Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко.

Також він повідомив, що у планах громадської організації — пошук ресурсів для продовження проекту, зокрема, поїздки журналістів до нещодавно створених громад.

Проект «Чому важливо писати про децентралізацію — місія журналіста у реформі» реалізується ГО «АРЗМІ» за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада».

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський рибоохоронний патруль викрив порушників Правил рибальства, які завдали збитків рибному господарству на понад 40 тис.грн 11:26

20 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:20

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття 11:09

У процесі оновлення ділянка траси Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів по селу Киїнка, що на виїзді з обласного центру. Ремонтується відрізок від Чернігова до перехрестя з дорогою М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі. Протяжність ремонту - 3,7 км.

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон 09:01

5 листопада відбудеться онлайн-аукціон з приватизації майнового комплексу Державного комерційного підприємства «Готель «Слов’янський». Об’єкт розташований за адресою: Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Монастирська, 2а.

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА 08:58

Кабінет Міністрів на засіданні 20 жовтня погодив призначення Володимира Назіма на посаду голови Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області.