Проект "Без мешканців не вдасться" завершився
Проект «Без мешканців не вдасться», присвячений впровадженню практики громадських консультацій в об’єднаних територіальних громадах і учасниками якого були з Чернігівщини – Деснянська, Вертіївська та Кіптівська громади, завершився.
![](/uploads/15992-m.jpg)
Підсумки проекту минулого тижня його учасники підбили на завершальному семінарі в Ірпені. Представники громад, а разом з чернігівцями до проекту долучилися громади із Полтавської, Черкаської і Херсонської областей, поділилися власним досвідом проведення перших консультацій у формі анкетування, громадських слухань тощо.
Загалом, у громадах позитивно оцінили проект, а серед його результатів назвали налагодження більш тісного співробітництва влади і місцевих жителів, зростання довіри до органів місцевого самоврядування.
За словами заступника директора Фундації ПАУСІ в Україні Костянтина Плоского, цей проект започаткував громадські консультації в об’єднаних громадах і напрацював певний досвід, що буде поширений серед інших громад, адже за його результатами проекту готується онлайн-підручник з практичними рекомендаціями організації громадських консультацій.
Крім того, пропонується ще кільком громадам продовжити співпрацю з Фундацією щодо створення так званого «фонду солтиса», який має поширення у гмінах Польщі. «Це кошти, що витрачаються на проекти, запропоновані мешканцями – своєрідна форма бюджету участі, тільки на рівні сіл», - пояснив К.Плоский. Від підкреслив, що в Україні все більше міст впроваджують бюджет участі, тож у невеликих містах та селах цей досвід також буде корисним.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.