Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 08:46:36

Проект "Без мешканців не вдасться" завершився

28.11.2016   09:38Агенцiя

Проект «Без мешканців не вдасться», присвячений впровадженню практики громадських консультацій в об’єднаних територіальних громадах і учасниками якого були з Чернігівщини – Деснянська, Вертіївська та Кіптівська громади, завершився.

Підсумки проекту минулого тижня його учасники підбили на завершальному семінарі в Ірпені. Представники громад, а разом з чернігівцями до проекту долучилися громади із Полтавської, Черкаської і Херсонської областей, поділилися власним досвідом проведення перших консультацій у формі анкетування, громадських слухань тощо.

Загалом, у громадах позитивно оцінили проект, а серед його результатів назвали налагодження більш тісного співробітництва влади і місцевих жителів, зростання довіри до органів місцевого самоврядування.
   
За словами заступника директора Фундації ПАУСІ в Україні Костянтина Плоского, цей проект започаткував громадські консультації в об’єднаних громадах і напрацював певний досвід, що буде поширений серед інших громад, адже за його результатами проекту готується онлайн-підручник з практичними рекомендаціями організації громадських консультацій.

Крім того, пропонується ще кільком громадам продовжити співпрацю з Фундацією щодо створення так званого «фонду солтиса», який має поширення у гмінах Польщі. «Це кошти, що витрачаються на проекти, запропоновані мешканцями – своєрідна форма бюджету участі, тільки на рівні сіл», - пояснив К.Плоский. Від підкреслив, що в Україні все більше міст впроваджують бюджет участі, тож у невеликих містах та селах цей досвід також буде корисним.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський район: рятувальники ліквідували займання, що виникло в зерносушарці

Чернігівський район: рятувальники ліквідували займання, що виникло в зерносушарці 08:42

25 жовтня об 11:39 надійшла інформація, що у с. Мощне, Чернігівського району, на території СК "Миколаївський" в зерносушарці виникло загоряння кукурудзи.

Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу: команда зустрілася з громадами Чернігівщини

Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу: команда зустрілася з громадами Чернігівщини 08:40

Упродовж тижня з 18 до 22 жовтня команда Суспільного знайомилася з мешканцями 10 міст та містечок Чернігівщини.

У Ніжині цілу добу читали Гоголя

У Ніжині цілу добу читали Гоголя 08:35

У Ніжинському державному університету імені Миколи Гоголя на Чернігівщині під час марафону "Читаємо Гоголя разом" встановили рекорд України: твори письменника прочитала найбільша кількість учасників – 126.

«Червона» зона стає ближчою. Єдиний вихід жити у звичному режимі — вакцинація

«Червона» зона стає ближчою. Єдиний вихід жити у звичному режимі — вакцинація 08:28

За добу (24 жовтня) в Україні зафіксовано 14 634 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби та 330 смертей. За цими показниками в Європі Україна на третій та другій позиції відповідно.

В НУ «Чернігівська політехніка» відбулась презентація книги Ксенії Тараненко #proМовУ

В НУ «Чернігівська політехніка» відбулась презентація книги Ксенії Тараненко #proМовУ 08:23

На запрошення кафедри філософії і суспільних наук 25 жовтня до НУ «Чернігівська політехніка» завітала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри філології та мовної комунікації НТУ «Дніпровська політехніка» Ксенія Тараненко з презентацією книги та авторської гри #проМовУ

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини