Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 11:09:02

Чернігівські лікарні розмістили інформаційні плакати про права пацієнтів

25.11.2016   12:15

Ще в минулому році була затверджена Чернігівською міською радою Програма економічного та соціального розвитку міста Чернігова на 2016 рік, в якій в окремому розділі «Охорона здоров’я» містяться основні завдання. Наразі за результатами виконання програми буде затверджена аналогічна на 2017 рік.

Саме час, коли розпочалась робота над Програмою на наступний рік, проаналізувати окремі результати та якість виконаних робіт в сфері  охорони здоров’я щодо благодійності.


Задекларовані заходи діяльності

Одним із пріоритетних завдань на цей рік в сфері охорони здоров’я стояло здійснення попереджувально-профілактичних заходів щодо запобігання корупційних діянь у закладах охорони здоров’я Чернігівської міської ради. Цей пункт стосується також отримання благодійних внесків з пацієнтів.

Заходами з реалізації цього завдання є такими:
-    зобов’язати всі медичні установи міста в обов’язковому порядку підписати договори з благодійними фондами, що працюють на їх території, щодо прозорості і підзвітності зібраних і витрачених благодійних внесків;
-    проводити впорядкування збору благодійних внесків в закладах охорони здоров’я Чернігівської міської ради, шляхом проведення внесків виключно через банк, банківські термінали чи касу;
-    інформацію про перелік платних послуг оприлюднити шляхом широкого інформування у лікарнях;
-    на сайтах управління та закладів охорони здоров’я Чернігівської міської ради надавати щоквартально інформацію щодо статистичних показників роботи для вільного доступу.


Інформування пацієнтів про свої права

Власне, посилаючись на вищевказані задекларовані заходи в програмі, представники Інституту аналітики та адвокації запропонували Управлінню охорони здоров’я Чернігівської міської ради розмістити по всім лікувально-профілактичним закладам міста інформаційні плакати про права пацієнтів. Запропоновані плакати містять ознайомчу інформацію про перелік платних послуг в лікарнях, щодо шляхів внесення благодійних внесків на користь лікувальному закладу, та про процедуру надходження та витрачання благодійних пожертв.

За результатами такої співпраці у 8-ми лікувальних закладах міста із 9-ти були розміщені інформаційні плакати: «Вимагай прозорого звітування» та «Де ці гроші?».

Пропонуємо наступного року проводити подібну роботу з інформування населення про роботу з благодійними внесками та благодійними фондами, аби створити умови прозорої та підзвітної роботи лікувальних закладів не тільки в окремому населеному пункті, а й по Чернігівській області.

   
Тетяна Романова

 

Останні новини Чернігівщини

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки 09:50

Заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська проінформувала щодо результатів роботи податкового аудиту на Чернігівщині та пояснила, на що звернути увагу платникам, щоб уникнути податкових ризиків у діяльності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини