Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 14:17:00

Чи Бути програмі протидії захворюванню на туберкульоз у Чернігові?

24.11.2016   13:30

Питання виявлення туберкульозу у дітей дуже актуальне в наш час, бо ця дуже небезпечна хвороба напряму залежить від соціальних факторів.

Різкий спад в економіці, збільшення плати за комунальні послуги, на сьогоднішній час, привели до зменшення доходів більшості населення та зниження купівельної спроможності.

В свою чергу відсутність збалансованого раціону харчування дитини призводить до послаблення імунної системи, а це є підґрунтям для зростання захворювання на туберкульоз. Основним методом запобігання хвороби є виявлення його на ранніх стадіях та інформування населення.

Своєчасне виявлення це  і неускладнені форми первинного туберкульозу, і запобігання ускладнень захворювання, і 100 % одужання.

 Останні роки фінансування туберкуліну, препарату для виявлення туберкульозу у дітей, знаходилось в дуже плачевному стані та становило менше 10% коштів від запланованих згідно “Програми протидії захворюванню на туберкульоз в м.Чернігів 2012-2016 роках”. Так наприклад, з необхідних 250 тис.грн. в 2015 році було виділено лише 20тис.грн.

Виявлення туберкульозу на ранніх стадіях захворювання запобігає не тільки ускладненню хвороби, но і  її поширенню. І як казала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун “Одна гривня вкладена на профілактику хвороби, економить 10 грн. на лікування хвороби”.

У цьому році завдяки сумісним зусиллям громадськості та депутатам міської ради фінансування згідно програми виконується в повному обсязі, за 9 місяців профінансовано 249,6 тис, гривен. Дуже приємно що міська влада переймається даним питанням. Тому громадськість звернулась до міського голові та управління охорони здоров’я  з проханням прийняти необхідні дії щоб подовжити “Програму протидії захворюванню на туберкульоз у м.Чернігів”.

Здоров'я дітей це здоров'я нації.

 
Чернігівська обласна ГО ЦПСА

Останні новини Чернігівщини

Хто придбає частку Ічнянського комбінату? 14:06

АМКУ дал добро Астионам на покупку Ичнянского комбината

На Чернігівщині до кінця року встановлять три майданчики для зважування фур у русі 14:00

На автошляхах Чернігівщини до кінця року встановлять три майданчики для автоматичного зважування вантажівок у русі. Про це Суспільному повідомила речниця Служби автомобільних доріг в області Аліна Левочко.

Як працюватимуть центри масової вакцинації у Чернігові цими вихідними?

Як працюватимуть центри масової вакцинації у Чернігові цими вихідними? 11:10

У Чернігові у роботу центрів масової вакцинації внесені зміни.

Команда Чернігівської області посіла другу сходинку чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР

Команда Чернігівської області посіла другу сходинку чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР 11:09

У командній першості серед областей командного чемпіонату України з легкоатлетичного чотириборства серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2008-2009 рр.н., команда Чернігівської області посіла ДРУГЕ місце!

Оптимізація медичної мережі області має підвищити якість лікувальних послуг 10:53

Цими днями в області стан формування спроможної мережі лікарняних закладів вивчають представники Національної служби здоров’я України: Вікторія Мілютіна, директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ, та Дмитро Кущ, начальник управління цього департаменту. У ході моніторингу, за словами представників НСЗУ, були виявлені як позитивні напрацювання, так і недоліки в роботі медичних установ області