Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 17 вересня, 04:44:28

В обласному онкодиспансері – новий мамограф

24.11.2016   09:49Агенцiя

Успіх боротьби з практично будь-яким захворюванням багато в чому залежить від своєчасного діагностування. Особливо цінний час – в онкології, зокрема, у лікуванні раку молочної залози, який уже багато років утримує першість за поширеністю серед онкологічних захворювань у жінок.

Діагностування захворювання на ранніх стадіях можливе за допомогою мамографічного апарату. Але навіть у профільному закладі – онкологічному диспансері – донедавна був лише один такого роду прилад. Для забезпечення потреб жителів усієї області його продуктивності було замало. Крім того, наявний мамограф працював лише на плівці, тож кожне дослідження потребувало вартісних витратних матеріалів.

Щоб поліпшити ситуацію із забезпеченням онкодиспансеру, обласна рада виділила цьогоріч п’ять мільйонів гривень коштів платників податків області. За три мільйони сто тисяч гривень було придбано новий сучасний мамограф.

Продуктивність роботи кабінету з новим апаратом – близько 5-6 тисяч досліджень на рік, у випадку, якщо їх результати роздруковувати на плівці, скрінінговим методом дослідження – тобто при перегляді та збереженні результатів в електронному вигляді – до 10 тисяч на рік. У архіві пам’яті нового мамографа може зберігатися до 40 тисяч результатів досліджень стану здоров’я жінок. Це значно підвищує ефективність та оперативність роботи, особливо – у випадках повторного обстеження або постійного нагляду лікаря.

Іще чотириста тисяч гривень, які вдалося зекономити завдяки тендерному відбору пропозиції при купівлі мамографа, планують спрямувати на придбання лапароскопічного обладнання для малоінвазивних оперативних втручань. На півтора мільйона з виділених громадою області коштів уже закуплено хіміотерапевтичні препарати.

Крім цих коштів, для потреб онкохворих області цього року було залучено ще 4 мільйони гривень із Державного фонду регіонального розвитку. Їхнє призначення – реконструкція приміщень поліклінічного та ремонт даху радіологічного відділень.

Плани на наступний рік іще масштабніші – обладнати радіологічне відділення лінійним прискорювачем. Цей комплекс приладів, який, зокрема, виконує функції томографа і так званого «кібер-ножа», забезпечуватиме пацієнтам необхідне до- і післяопераційне лікування, здійснюватиме сучасну високоточну променеву терапію.

Також до теми читайте: «Замість радіоактивного кобальту зі сходу – надточний лінійний прискорювач із заходу. Чернігівські лікарі та урядники працюють над оновленням онкодиспансеру».

Придбання нового комплексу також має на меті «розвантаження» вже наявного у закладі томографата, частково заміщення старого променевого обладнання – діючих нині «кобальтових» апаратів. Останнє – вкрай гостра потреба, бо старі опромінювачі вже у 2018 році потребуватимуть заміни активних елементів. Вартість «перезарядки» два роки тому складала близько 300 тисяч гривень, зараз – вісім мільйонів, ціну на 2018 рік спрогнозувати неможливо, адже єдиний виробник необхідного «палива» – країна-агресор Російська Федерація.

Вартість проекту зі встановлення у Чернігові сучасного лінійного прискорювача – близько 90 мільйонів гривень. Окрім обладнання, яке необхідно придбати, для нього треба збудувати й спеціалізовані приміщення.

Головний лікар закладу Валерій Зуб вважає, що, за оптимістичним прогнозом, оновлене радіологічне відділення зможе розпочати прийом пацієнтів наприкінці наступного року. Очільник області, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч також ставить за мету реалізацію проекту протягом наступного року, адже визначає його пріоритетним –таким, що матиме тривалий і значущий вплив на здоров’я та якість життя жителів усього регіону, бо лікування в такий спосіб щороку необхідне майже двом тисячам жителів Чернігівщини. Для них, зазначає урядник, воно буде безкоштовним.

Презентація нового мамографічного приладу, планів на наступний рік та ознайомлення з перебігом реконструкції приміщень онкологічного диспансеру відбулися сьогодні в ході зустрічі голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча із лікарським колективом та головним лікарем закладу Валерієм Зубом.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини