Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 00:37:17

Ще раз про небезпеку відкритого вогню

02.05.2012   09:57Агенцiя

Настання весняної теплої та сухої погоди значно підвищує небезпеку виникнення пожеж. Виняткова загроза нависає над лісовими масивами, придорожніми смугами, сільгоспугіддями Чернігівщини. Загасити навіть невелике займання в умовах високої температури повітря надзвичайно складно - пересохлі дерева, трава, кущі спалахують миттєво. Лісова пожежа поширюється надто швидко, особливо за наявності вітру, довгої відсутності дощів.

Неабияку роль у виникненні лісових пожеж відіграє людський фактор - недбале поводження населення з вогнем в лісопаркових та лісових зонах, при намаганні економії на обробітку земельних ділянок сільгоспугідь та дачних ділянок.

Наслідками спалювання трави на присадибних ділянках, або стерні на фермерських полях є пряма загроза перекидання вогню на природні ділянки лісу, що призводить до знищення рослинності та диких тварин на великих територіях.

При спалюванні стерні на полях, якими проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза: дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для населених пунктів, промисловості, цілої області.

Також існує реальна загроза загоряння житлових будинків на прилеглій території, виникнення важкогасимих торф'яних пожеж, що характерно для Чернігівщини.

Дим від вогнищ в безвітряні, туманні дні надовго зависає у повітрі, розповсюджуючись на великі відстані. Як наслідок - поява димового смогу та запаху гарі на території населених пунктів, погіршення видимості на автомобільних шляхах, збільшення кількості ДТП, які щорічно можна спостерігати на автодорогах області.

Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області напередодні весняних святкових днів наголошує на виконанні населенням області вимог протипожежної безпеки, суворій забороні спалювання сухої трави та стерні. Закликаємо утриматися в спекотний час від використання відкритого вогню у природному середовищі, сільгоспугіддях!

Аби зберегти та врятувати наші ліси і торфовища від пожеж, давайте всі разом докладемо спільних зусиль!


Наталія Радченко, заступник начальника відділу Держуправління охорони навколишнього природного середовища в області

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ