Ще раз про небезпеку відкритого вогню
Настання весняної теплої та сухої погоди значно підвищує небезпеку виникнення пожеж. Виняткова загроза нависає над лісовими масивами, придорожніми смугами, сільгоспугіддями Чернігівщини. Загасити навіть невелике займання в умовах високої температури повітря надзвичайно складно - пересохлі дерева, трава, кущі спалахують миттєво. Лісова пожежа поширюється надто швидко, особливо за наявності вітру, довгої відсутності дощів.

Неабияку роль у виникненні лісових пожеж відіграє людський фактор - недбале поводження населення з вогнем в лісопаркових та лісових зонах, при намаганні економії на обробітку земельних ділянок сільгоспугідь та дачних ділянок.
Наслідками спалювання трави на присадибних ділянках, або стерні на фермерських полях є пряма загроза перекидання вогню на природні ділянки лісу, що призводить до знищення рослинності та диких тварин на великих територіях.
При спалюванні стерні на полях, якими проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза: дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для населених пунктів, промисловості, цілої області.
Також існує реальна загроза загоряння житлових будинків на прилеглій території, виникнення важкогасимих торф'яних пожеж, що характерно для Чернігівщини.
Дим від вогнищ в безвітряні, туманні дні надовго зависає у повітрі, розповсюджуючись на великі відстані. Як наслідок - поява димового смогу та запаху гарі на території населених пунктів, погіршення видимості на автомобільних шляхах, збільшення кількості ДТП, які щорічно можна спостерігати на автодорогах області.
Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області напередодні весняних святкових днів наголошує на виконанні населенням області вимог протипожежної безпеки, суворій забороні спалювання сухої трави та стерні. Закликаємо утриматися в спекотний час від використання відкритого вогню у природному середовищі, сільгоспугіддях!
Аби зберегти та врятувати наші ліси і торфовища від пожеж, давайте всі разом докладемо спільних зусиль!
Наталія Радченко, заступник начальника відділу Держуправління охорони навколишнього природного середовища в області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.