Чиста енергія як механізм сталого майбутнього
Покращення стану навколишнього середовища Чернігівщини вирішували 10 листопада під час заключної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

До обговорень долучилися психологи, екологи, представники Громадянської мережі ОПОРА та всі, хто небайдужий до екологічного стану Чернігова. Організаторами конференції стали лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).
Екологічна психологія займається тим, що вивчає психологічні проблеми взаємодії людини з матеріальним предметно-природним середовищем життя. Вона покликана вирішувати суперечності, які виникають між людиною, штучно створеним середовищем та природою у зв’язку із погіршенням глобальної екологічної ситуації.
Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець наголосила, що однією з цілей роботи Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» є зниження викидів вуглецю та стимулювання використання чистої енергії. На кількість викидів СО2 впливає кожен із нас, що можна проаналізувати через визначення власного екологічного сліду.
«Цілісна особистість повинна розвиватися з усвідомленням власного впливу на навколишнє середовище на природу, культуру, матеріальні та інші цінності. А сформована особистість матиме розуміння важливості раціонального використання ресурсів, зокрема енергетичних. Це, в свою чергу, зробить державу сильною та незалежною», – зазначила Наталія Висіканець.
Екологічний слід демонструє споживання людьми кількості продукції екосистем. Його визначення відбувається шляхом підрахунку площі біологічно продуктивних територій, які необхідні для відтворення поновлюваних ресурсів і поглинання викидів вуглекислого газу. Тобто, екологічний слід – це складний показник, який включає площу поверхні землі та кількість ресурсів, потрібних одній людині або цілій країні для нормального існування.
За результатами дослідження Global Footprint, для того, аби забезпечити всі потреби Швейцарії, знадобиться не одна, а 3,5 таких самих за розміром країн з ресурсами, Єгипту – 3,3, Великої Британії – 3,0, Греції – 2,6, Німеччини – 2,1, Індії – 2,0 та Сполучених Штатів – 1,9.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.