Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 червня, 20:34:07

Чиста енергія як механізм сталого майбутнього

14.11.2016   08:03Агенцiя

Покращення стану навколишнього середовища Чернігівщини вирішували 10 листопада під час заключної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

До обговорень долучилися психологи, екологи, представники Громадянської мережі ОПОРА та всі, хто небайдужий до екологічного стану Чернігова. Організаторами конференції стали лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).

Екологічна психологія займається тим, що вивчає психологічні проблеми взаємодії людини з матеріальним предметно-природним середовищем життя. Вона покликана вирішувати суперечності, які виникають між людиною, штучно створеним середовищем та природою у зв’язку із погіршенням глобальної екологічної ситуації.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець наголосила, що однією з цілей роботи Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» є зниження викидів вуглецю та стимулювання використання чистої енергії. На кількість викидів СО2 впливає кожен із нас, що можна проаналізувати через визначення власного екологічного сліду.

«Цілісна особистість повинна розвиватися з усвідомленням власного впливу на навколишнє середовище на природу, культуру, матеріальні та інші цінності. А сформована особистість матиме розуміння важливості раціонального використання ресурсів, зокрема енергетичних. Це, в свою чергу, зробить державу сильною та незалежною», – зазначила Наталія Висіканець.   

Екологічний слід демонструє споживання людьми кількості продукції екосистем. Його визначення відбувається шляхом підрахунку площі біологічно продуктивних територій, які необхідні для відтворення поновлюваних ресурсів і поглинання викидів вуглекислого газу. Тобто, екологічний слід – це складний показник, який включає площу поверхні землі та кількість ресурсів, потрібних одній людині або цілій країні для нормального існування.

За результатами дослідження Global Footprint, для того, аби забезпечити всі потреби Швейцарії, знадобиться не одна, а 3,5 таких самих за розміром країн з ресурсами, Єгипту – 3,3, Великої Британії – 3,0, Греції – 2,6, Німеччини – 2,1, Індії – 2,0 та Сполучених Штатів – 1,9.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 144 випускники отримали свідоцтва про закінчення навчального закладу 10:34

Вже 28-й рік поспіль вони відзначають свій випускний, і навіть в умовах воєнного стану це не стало виключенням. Начальник Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою підполковник Євген Казанін привітав усіх вихованців ліцею та разом з почесними гостями видав свідоцтва про повну загальну середню освіту, а кращим з них дипломи, грамоти і медалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини