Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 17:51:05

У терпідрозділах УДМС України в Чернігівській області розпочалося оформлення паспорта громадянина України у формі картки за новими правилами

10.11.2016   11:03Агенцiя

Починаючи з 8 листопада територіальні підрозділи Міграційної служби Чернігівщини розпочнуть прийом заяв на оформлення паспорта громадянина України у формі картки за новими правилами, ухваленими напередодні Кабінетом Міністрів.

На сьогодні в Управлінні Державної міграційної служби України  в Чернігівській області оформити біометричні документи можна у 8 терпідрозділах, а саме: Деснянському та Новозаводському районних відділах у м. Чернігові, Прилуцькому і  Ніжинському міськвідділах, Менському, Бахмацькому, Козелецькому й Новгород-Сіверському районних секторах.

Наразі проводиться установка спеціалізованого  обладнання у Варвинському, Коропському, Срібнянському та Талалаївському районних секторах. Тож після завершення робіт з підключення необхідних комунікацій, у цих підрозділах розпочнеться прийом документів на оформлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки, та паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм біометричних даних особи.

Варто зазначити, що задля уникнення ажіотажу навколо оформлення та видачі   паспортів громадянина України нового зразка,  Уряд ухвалив рішення щодо оформлення паспорта-картки лише у певних випадках. Так, відповідно до вимог чинного законодавства, паспорт-картка  оформлюватиметься як перший паспорт з 14-ти років, а також особам, які змінили прізвище, втратили паспорт, або звертаються для вклеювання фотокартки по досягненню 25- та 45-ти річного віку. А в тих підрозділах Управління, де ще немає обладнання для оформлення паспортів нового зразка, тимчасово видаватиметься паспорт у формі книжки старого зразка.

І хоча на сьогодні  автоматизовані робочі місця для оформлення біометричних документів встановлено у 12-ти із 24-ох територіальних підрозділів міграційної служби Чернігівщини, вже до кінця 2016 року заплановано забезпечити відповідним обладнанням  усі районні сектори.

«З метою уникнення ажіотажу, зокрема виникнення черг, що можуть спричинити дискомфорт під час надання адміністративних послуг населенню, як для громадян так і для працівників міграційної служби, хочу вже вкотре наголосити, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена. Відповідно до вимог чинного законодавства України всі раніше видані документи є чинними до завершення строку їх дії. Тому, поки що добровільна, тобто за бажанням,  заміна паспорта громадянина України у вигляді книжки (зразок 1993 року) на новий документ у формі пластикової картки тимчасово обмежена»,  - зазначає у зверненні до громадян начальник УДМС України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

Що ж до вартості послуги, то перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа потрібно буде сплатити адміністративний збір, розмір якого становить 279 грн. Втім, місцеві громади наділені повноваженнями щодо часткового або повного звільнення від оплати вартості послуги для окремих категорій осіб.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:17

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини