Екстрим по-чернігівськи
Про те, що в Чернігові шукають туристичні родзинки та намагаються створити всі умови гостям, йдеться вже не один рік. Які проекти тільки не озвучували. Всесвітньо відомі пам’ятки архітектури, шість із яких належать до переліку найдавніших у Східній Європі, тут вражають своєю історією і дають змогу здійснити своєрідну мандрівку в часі.

Втім, є в місті ще один помітний об’єкт, з яким приїжджі знайомляться хоч і мимоволі, але дуже близько: підземний перехід від готелю «Україна» до історичної частини міста.
Загалом це більше схоже на атракціон для екстремалів. Судіть самі: спершу карколомний спуск щербатими сходинками, потім обдерте й обмальоване в парканному стилі «внутрішнє убранство», а насамкінець ще й шматок стелі може на голову впасти. Хоч квитки любителям адреналіну продавай: за роки, впродовж яких чернігівці бідкаються щодо цього «центрального» неподобства, вже й на повноцінний ремонт назбирали б. А якщо відкинути сарказм, то в переході просто моторошно. І, звісно, соромно за таку «естетику» посеред центру колишнього великого і могутнього князівства, доторкнутися до історії якого їдуть туристи.
«Дивлячись на ці стіни, мимоволі починаєш вірити, що чернігівці таки мають стосунок до предків, котрі малювали наскальні малюнки», — пожартував один із гостей міста.
Жарти жартами, але полетіти донизу сторч головою на зруйнованих сходинках — реальне побоювання. Тим часом тут ідеально вписалися сувенірні кіоски, невеличка кав’ярня, банкомат тощо. Натомість є кілька непривабливих на вигляд крамничок з не надто актуальним дріб’язком.
До речі, чернігівцям уже показували «обгортку від цукерки», тобто план реконструкції горезвісного переходу. Однак все те лишилося на папері. Нинішнього літа в міськраді вкотре порушили питання, як убезпечити чернігівців і гостей міста від зламаних кінцівок на східцях переходу. Вирішили здійснити ремонт власними силами. І хоч про реконструкцію вже не йдеться, однак і той мінімум, котрий обіцяли виконати на кінець вересня, в зазначені терміни не виконали.
Тож цей об’єкт поки що сміливо можна додавати до переліку місцевих пам’яток як зразок архітектурної споруди в стилі «нуар по-чернігівськи». Адже косметичний ремонт, що планують зробити в переході, тут, даруйте, як мертвому припарка. Уже не раз лагодили сходи, фарбували стіни, навіть плитку клали. А сенсу жодного: минає трохи часу, і знову ця споруда стає таким собі підземним монстром.
У відповідь на петицію жителів міста з вимогою вирішити нарешті питання з ремонтом переходу управління капітального будівництва міської ради повідомило, що у планах завершення цієї роботи ще в нинішньому році. Буде це на ділі чи за традицією відтермінують — побачимо.
http://cn.strichka.com/item/54446856
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.