Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 16:51:15

Екстрим по-чернігівськи

29.10.2016   15:05

Про те, що в Чернігові шукають туристичні родзинки та намагаються створити всі умови гостям, йдеться вже не один рік. Які проекти тільки не озвучували. Всесвітньо відомі пам’ятки архітектури, шість із яких належать до переліку найдавніших у Східній Європі, тут вражають своєю історією і дають змогу здійснити своєрідну мандрівку в часі.

Втім, є в місті ще один помітний об’єкт,  з яким приїжджі  знайомляться хоч і мимоволі, але дуже близько: підземний перехід від готелю «Україна» до  історичної частини міста.

Загалом це більше схоже на атракціон для екстремалів. Судіть самі: спершу карколомний спуск щербатими сходинками, потім   обдерте  й обмальоване в парканному стилі «внутрішнє убранство», а насамкінець ще й шматок стелі може на голову впасти. Хоч квитки любителям адреналіну продавай: за  роки, впродовж яких чернігівці бідкаються щодо цього «центрального» неподобства, вже й на повноцінний ремонт назбирали б. А якщо відкинути сарказм, то в переході просто моторошно. І, звісно, соромно за таку «естетику»   посеред центру колишнього великого і могутнього князівства,  доторкнутися до  історії якого  їдуть туристи.

«Дивлячись на ці стіни, мимоволі починаєш вірити, що чернігівці таки мають  стосунок до  предків, котрі малювали наскальні малюнки», — пожартував один із гостей міста.

Жарти жартами, але полетіти  донизу сторч головою на зруйнованих сходинках —  реальне побоювання.  Тим часом тут  ідеально вписалися  сувенірні кіоски,  невеличка кав’ярня, банкомат тощо. Натомість є кілька непривабливих на  вигляд крамничок  з не надто актуальним дріб’язком.

До речі, чернігівцям уже показували «обгортку від цукерки», тобто план реконструкції горезвісного переходу. Однак все те лишилося на папері. Нинішнього літа в міськраді вкотре порушили питання, як убезпечити чернігівців і гостей міста від зламаних кінцівок на східцях переходу. Вирішили  здійснити ремонт власними силами. І хоч про реконструкцію вже не йдеться, однак і той мінімум, котрий обіцяли виконати на кінець вересня, в зазначені терміни не  виконали.

Тож цей об’єкт поки що сміливо можна додавати до переліку місцевих пам’яток як зразок архітектурної споруди в стилі «нуар по-чернігівськи». Адже косметичний ремонт, що планують зробити в переході, тут, даруйте, як мертвому припарка. Уже не раз лагодили сходи, фарбували стіни, навіть плитку клали. А  сенсу жодного: минає трохи часу, і знову ця споруда стає таким собі підземним монстром.

У відповідь на петицію жителів міста з вимогою вирішити нарешті питання з ремонтом переходу управління капітального будівництва міської ради повідомило, що у планах завершення цієї роботи ще в нинішньому році. Буде це на ділі чи за традицією відтермінують — побачимо.


http://cn.strichka.com/item/54446856

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.