Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 12:45:13

Нові підходи до ведення бізнесу – ресурсоефективність та чисте виробництво

27.10.2016   14:48Агенцiя

Як розвивати бізнес завдяки економному використанню енергоресурсів, говорили 26 жовтня, під час семінару Клубу ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ).

Захід відбувся у рамках демонстраційного компоненту «Ресурсоефективне і чисте виробництво» програми «Екологізація економіки країн Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN).

У семінарі взяли участь представники органів державної влади, неурядових організацій, малих і середніх підприємств області. Вони мали змогу отримати відомості щодо проектів міжнародної інвестиційної та технічної допомоги (IFC, NEFCO, GGF, Німецько-Український фонд тощо). Також дізнались, як можна залучити інвестиції для модернізації виробництва в напрямку економії ресурсів.

Крім міжнародних джерел фінансування ресурсоефективних заходів на малих та середніх підприємствах є і національні джерела. Які саме – розповіли з Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області. За інформацією Фонду, щороку в області за рахунок коштів місцевих бюджетів реалізовується 4-5 ресурсозберігаючих проектів.

Досвідом співробітництва з міжнародними фінансовими установами поділилось КП «Чернігівводоканал». У 2005 році підприємство почало співпрацю із Світовим банком в рамках реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури». Роки впровадження – 2008-2015. Кредит отримали від Міжнародного банку реконструкції і розвитку в розмірі 22,83 мільйона доларів під 5% річних. Період погашення – 2013-2027 роки. Проект дійсно виявився ресурсозберігаючим, проте результат повністю нівелюється процентною ставкою кредиту, адже курс долара з 2005 року виріс приблизно в 5 разів.

На семінарі також були обговорені напрями фінансування тематичних проектів та модернізаційних заходів від українських банків.

Учасники заходу мали можливість отримати відповіді на всі питання, які стосувались цільового залучення коштів під ресурсо- та енергоефективні проекти та щодо напрямів впровадження вигідних інвестиційних рішень.

Більш детально ознайомитись із роботою Центру ресурсоефективного та чистого виробництва можна на сайті Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби

У Ніжині започаткували щорічний годинний забіг дружби 11:52

21 червня на міському стадіоні «Спартак» відбувся «Годинний забіг Дружби» за ініціативи міського голови Олександра Кодоли.

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни 11:03

22 червня у сквері ім. Попудренка відбулось урочисте покладання квітів з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу

Розпочато набір до участі в таборі молодіжного активу "Перехрестя-Юнь-2021" 09:44

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту запрошує активну молодь Чернігова (учнів 9-11 класів) до участі в таборі молодіжного активу «Перстя-Юнь-2021».

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина

За два дні роботи пункту масової вакцинації в Чернігові щепилася 531 людина 09:40

Про це повідомив секретар міської ради Олександр Ломако.