На Чернігівщині приступив до обов’язків поліцейський омбудсмен
Віднедавна в Чернігівській області з’явився поліцейський омбудсмен, який буде контролювати дотримання прав людини в діяльності поліції.

Звати омбудсмена – Панасюк Анна Олександрівна, їй 27 років.
Народилася у місті Вишневе Київської області. У 2011 році закінчила Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство». До приходу в поліцію працювала в одному з українських банків.
Працювала в патрульній поліції Києва із перших днів її заснування. Із серпня 2016-го обіймала посаду старшого інспектора відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції у місті Чернігові.
Коли ж Національна поліція України оголосила конкурс на заміщення посад уповноважених із питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, подала документи і пройшла відбір.
Анна розповіла, що навчання було дуже інтенсивним й нелегким. За місяць підготовки слухачі основну увагу приділяли дисципліні “Права людини” та вивчали резонансні справи, які громадяни виграли проти України в Європейському суді з прав людини. Основними обов’язками поліцейського омбудсмена є забезпечення контролю за дотриманням прав і свобод людини працівниками поліції.
Омбудсмени слідкують за тим, щоб фіксувались всі дії з людиною, яка є затриманою. Вони мають безперешкодний доступ до всіх приміщень, які є підконтрольними Нацполіції. Отримати інформацію про порушення прав людини можуть з любих джерел. Це може бути звернення людини, інтернет ресурси, ЗМІ.
Якщо видно із зібраних документів, що порушення може підтвердиться, омбудсмени ініціюють службове розслідування. Також проводять комплексні перевірки підрозділів Нацполіції, з приводу того, як ведеться документація, котра реєструє людей до центру вторинної правової допомоги і медичних закладів.
Управління забезпечення людини є структурним підрозділом апарату Національної поліції України. Поліцейські омбудсмени підпорядковуються Голові Нацполіції.
Територіальне місцезнаходження Чернігівського поліцейського омбудсмена – Головне управління Національної поліції в Чернігівській області, що на проспекті Перемоги, 74, каб. 616. Зв’язатися з Анною Олександрівною можна за телефоном (0462)619-221. Електронна скринька: uzpl_chernihiv@police.gov.ua
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).