Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 13:50:03

Прокуратура звернулася до суду з позовом про повернення державі 15 га земель історико-культурного призначення

19.10.2016   07:35

Одним із пріоритетних завдань органів прокуратури області є відновлення інтересів держави з охорони, збереження та відновлення культурних цінностей, у тому числі земель історико-культурного призначення.

Результати вивчень стану законності використання земель цієї категорії свідчать, що у переважній більшості протиправні посягання полягають у незаконній передачі її в приватну власність чи самовільному зайнятті.

Так, Менською місцевою прокуратурою встановлено, що за відсутності  відповідного рішення органу виконавчої влади, а також договору оренди на території Великощимельської сільської ради Сновського району товариство самовільно зайняло земельну ділянку історико-культурного призначення площею 15 га.

Захоплена ділянка, на якій вирощувалися сільськогосподарські культури, знаходиться в межах території пам’ятки археології місцевого значення та в охоронній археологічній зоні, що за своїм статусом є землями історико-культурного призначення, використання якої заборонено нормами Земельного кодексу України.

На вимогу органів державного контролю заходів щодо звільнення землі підприємець не вживав, кошти до місцевого бюджету не сплачував.

Задля збереження культурної спадщини прокурор звернувся до господарського суду в області з вимогою звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та відшкодувати заподіяні збитки.

Розгляд справи в суді триває.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала 11:49

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня 11:44

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 по 27 червня 2021 року.

21 червня - Міжнародний День Йоги

21 червня - Міжнародний День Йоги 07:41

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.

АНОНСИ ПОДІЙ