Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 01:13:28

Прокуратура звернулася до суду з позовом про повернення державі 15 га земель історико-культурного призначення

19.10.2016   07:35

Одним із пріоритетних завдань органів прокуратури області є відновлення інтересів держави з охорони, збереження та відновлення культурних цінностей, у тому числі земель історико-культурного призначення.

Результати вивчень стану законності використання земель цієї категорії свідчать, що у переважній більшості протиправні посягання полягають у незаконній передачі її в приватну власність чи самовільному зайнятті.

Так, Менською місцевою прокуратурою встановлено, що за відсутності  відповідного рішення органу виконавчої влади, а також договору оренди на території Великощимельської сільської ради Сновського району товариство самовільно зайняло земельну ділянку історико-культурного призначення площею 15 га.

Захоплена ділянка, на якій вирощувалися сільськогосподарські культури, знаходиться в межах території пам’ятки археології місцевого значення та в охоронній археологічній зоні, що за своїм статусом є землями історико-культурного призначення, використання якої заборонено нормами Земельного кодексу України.

На вимогу органів державного контролю заходів щодо звільнення землі підприємець не вживав, кошти до місцевого бюджету не сплачував.

Задля збереження культурної спадщини прокурор звернувся до господарського суду в області з вимогою звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та відшкодувати заподіяні збитки.

Розгляд справи в суді триває.

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.