Перший у краї пам'ятник героям російсько- української війни. ФОТО
Крига скресла … Це я про те, що День захисника України поволі перетворюється із якогось екзотичного свята на всенародне, а 23 лютого нарешті відходить в минуле разом з тими, хто його започатковував і системно вбивав у свідомість українців.

Дивлячись на велику кількість людей, котрі 14 жовтня зійшлися до центральної частини Козельця, щоб стати учасниками відкриття пам’ятника загиблим в російсько-українській війні землякам, в душі радів, що люди виявилися, як кажуть, на висоті, що вони, відклавши приватні справи в бік, прийшли вшанувати своїх захисників.
Як не дивно, взяли участь у заходах, приурочених до Дня захисника Вітчизни та церковного свята Покрови Пресвятої Богородиці, й деякі місцеві компартійні активісти, які ще недавно гасали з червоним стягом центром селища й до піни з рота відстоювали місце Ульянова-Лєніна на козелецькому постаменті. Прийшли на згадку слова В’ячеслава Чорновола, який колись з приводу подібної ситуації сказав: «Прозрівати ніколи не пізно!».
Пам’ятник відкрили з відповідними (в тому числі й військовими) почестями, на його відкритті виступили діти, до пам’ятника були покладені гірлянди, живі квіти, свічки пам’яті, пролунав автоматний салют. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих на сході України земляків - Сергія Александренка, Володимира Бондаренка, Олександра Бригинця, Миколи Васюка, Олега Васюка, Андрія Грановського, Руслана Джужи, Богдана Жайворонка, Володимира Женжерухи, Олега Кобченка, Сергія Коворотного, Андрія Лепехи, Євгенія Лоскота, Романа Музики, Олександра Новодіда, Анатолія Олійника, Олександра Пономаренка, Олександра Приходька, Володимира Рвачова, Юрія Савченка, Віктора Соснюка, Дмитра Титка, Андрія Тищенка, Олександра Шелепаєва, Миколи Яжука.
Виголосили промови ті, кому було що сказати громаді та рідним загиблих. І навіть «прокол» з організацією централізованого підвозу рідних полеглих бійців до райцентру, про що говорила від мікрофону дружина танкіста Романа Музики Олена, не зіпсували гарного враження від цієї неординарної в житті всієї Чернігівщини події.
Показовим є те, що освячення пам'ятника нашим Героям відбулось за участі священика саме УПЦ Київського Патріархату отця Ярослава (Гики), який релігійну діяльність у Козелецькому районі поєднує з капеланством та волонтерською роботою. На рахунку отця Ярослава - велика кількість виїздів на передову з усім необхідним для наших вояків, а також з релігійною місією. Щоб пам’ятник таки з’явився в Козельці, доклалися всі – воїни, що брали участь в бойових діях, волонтери, доброчинці, підприємці, районна й місцева (козелецька) влади, небайдужі громадяни тощо.
Бійці, що брали участь в боях на сході України, разом із матерями, дружинами та дітьми загиблих побратимів висадили саджанці туї. Після цього урочистості перемістилися до РБК. Тут учасників війни на сході України нагороджували грамотами й квітами, один з воїнів - Олександр Лоза із Берлозів навіть отримав з рук голови Козелецької РДА Володимира Шведа ключі від нової квартири. У наш час робити такі дарунки – задача не з легких, тому в цьому слід віддати належне владі. На сцену РБК піднімались громадські активісти, волонтери, представники органів державної влади й місцевого самоврядування, щоб подякувати хлопцям за мужність, непохитність і героїзм, проявлені в боротьбі з ворогом. А учасники художньої самодіяльності як з Козелецького району, так із обласного центру організували для учасників війни та всіх, хто прийшов цього дня на урочистості, цікаву концертну програму.
Ігор Сенченко
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).