"Елегантна хірургія" стала топ-темою конференції онкологів
Під час масштабної медичної конференції «Новітні технології в онкохірургії та гінекології», що відбулася 7 жовтня у Снов’янці, головним предметом обговорення став метод зварювання судин та розтину біологічних тканин за допомогою електрокоагулятора.

Ініціатором зустрічі стали українське виробниче підприємство «СВАРМЕД», Чернігівський обласний онкологічний диспансер, Національний інститут раку та Національна медична академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.
Апаратура, яка здійснила прорив у вітчизняній хірургії, виробляється українським підприємством. Як зазначив директор «Свармеду» Дмитро Кункін, серед переваг апарату: він значно нижчий за ціною, втім не поступається за якістю іноземним аналогам. І головне – є мобільним, портативним (всього 3 кг), а отже дозволяє «ходити» за пацієнтом, а не навпаки.
На думку медиків, за «зварниками в білих халатах» – майбутнє, адже метод скорочує період оперативного втручання у три рази, малотравматичний, зводить до мінімуму крововтрати та післяопераційні ускладнення. У медицині навіть з’явився новий термін «елегантна хірургія». Метод електрозварювання тканин набагато простіший технічно, ніж накладення шовних з’єднань. Звісно, за умови належного його освоєння та наявності практичних навичок. Втім їхня географія останнім часом лише збільшується. На сьогодні за допомогою електрокоагуляторів оперують не тільки у клініках Києва, а й за його межами. Новітні прогресивні технології вдало впроваджуються й на Чернігівщині, зокрема в онкодиспансері, міському пологовому будинку, обласній дитячій лікарні, 2-й міській лікарні.
Як зазначив головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб, метод відмінно зарекомендував себе в урології, гінекології, торакальній хірургії. Чотири із шести операційних укомплектовані електрокоагуляторами. На рахунку хірургів закладу вже певна кількість вдалих оперативних втручань саме за допомогою методу зварювання. Про що і йшлося в доповідях провідних хірургів онкологічного диспансеру, які підкріплювалися візуальними прикладами.
Втім спектр призначення апарату українського виробника не обмежується сталою операційною. Так звана «зварка» ефективно зарекомендувала себе і в умовах бойових дій на сході нашої держави, про що сповістив один із багатьох доповідачів конференції та співзасновник Першого мобільного медичного шпиталю України Геннадій Друзенко.
Останні новини Чернігівщини
Е-сервіси, штучний інтелект та євроінтеграція: в ДПС розповіли про перші кроки спільного проєкту з Естонією 11:30
Перші підсумки співпраці ДПС та Естонського податкового та митного комітету у рамках Меморандуму обговорили керівники відомств Леся Карнаух та Райго Уукківі під час засідання Керівної ради спільного проєкту «Підтримка цифровізації податкового адміністрування ДПС».
У Чернігові жінку судитимуть за збут психотропних речовин 11:27
Чернігівською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно жительки м.Чернігова, яка організувала збут особливо небезпечних психотропних речовин на території міста.
Чернігівщина доєдналася до 8-го Всеукраїнського забігу «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 11:24
Понад 500 учасників зібралися в одному з парків обласного центру зранку 30 серпня, у проміжку між повітряними тривогами, щоб пробігти дистанцію, присвячену загиблому Герою чи Героїні.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:19
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
Актуалізувати потреби та ознайомитися зі зробленим: Чернігівщину відвідали представники «Партнерства за сильну Україну» 11:17
Програма «Партнерство за сильну Україну» розпочала працювати в Чернігівській області ще у квітні 2022 року. Спершу зусилля були спрямовані на розмінування та очищення територій від вибухонебезпечних предметів, а також на підтримку місцевих органів влади у відновленні ключових послуг.