Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 12:44:35

Громадська рада при ОДА: чи народиться істина в спорах?

29.09.2016   14:03Агенцiя

Чисельний склад Громадської ради при облдержадміністрації знову зменшився. Тепер вже до 101 особи. Та попри це кворуму для проведення засідання знову не було — на зустріч з’явилися лише 45 членів цього дорадчого органу. Тому, вже за прикрою традицією, було проведено збори.

На порядку денному стояло два питання: звіт про роботу Громадської ради та звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо доцільності створення при головному Управлінні Держпродспоживслужби у Чернігівській області громадської ради.

Обговорення першого ж питання порядку денного викликало у Громадській раді жваву суперечку. Учасники зборів намагалися з’ясувати, чому її робота виявилася малоефективною і хто у цьому винен. Адже переважна більшість винесених на розгляд Громадської ради питань носила, у підсумку, чисто декларативний характер. Суттєво вплинув на це й низький рівень громадської активності самих членів ради, позаяк з 11 проведених зустрічей 7 були повноправними засіданнями, решта, через відсутність кворуму, відбувалась у форматі зборів чи ініціативних груп. При цьому активність громадських діячів помітно знизилась вже з другої половини минулого року.

— Той, хто хотів працювати на благо громади, той працював. Інше — справа совісті членів Громадської ради. Змусити когось займатися громадською діяльністю неможливо, — неодноразово наголошував під час зборів голова ГР Вадим Антошин.

Чимало претензій від членів Громадської ради пролунало й на адресу самого Вадима Антошина. Дорікали йому, передовсім, недостатньою опозиційністю у стосунках з владою, кулуарністю вирішення окремих питань, у тому числі й особистих.

Традиційно активними на зборах Громадської ради були Володимир Демиденко та Роман Лумінський (Антикорупційна громадська спілка «Совість»), Тамара Петрова (ВГО «Громадський контроль»), Олена Варнакова («Чернігівська профспілка підприємців»), Світлана Жимолостнова (Чернігівська профспілка підприємців «Єдність»). До обговорення питання долучилися також Сергій Балакша (обласна організація Всеукраїнської профспілки працівників сфери бухгалтерського обліку та аудиту), Станіслав Крот (Федерація плавання Чернігівської області), Іван Осадців (Екологічна асоціація «Зелений світ»). А Костянтин Ягодовський (обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури) навіть запропонував визнати роботу нинішньої Громадської ради при ОДА незадовільною, оскільки реально працювали в ній лиш окремі активісти. Чимало з учасників зборів погодилися з такою оцінкою.

— Ви у Громадській раді усі різні, у кожного свій шлях, своя громадянська позиція. Проте дістатися мети можна, лише досягнувши консенсусу, — зазначила заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, яка була присутньою на зборах. Вона закликала присутніх до порозуміння, оскільки тільки так можна створити громадянське суспільство і розширити його функції та можливості.

Каденція цієї Громадської ради підходить до завершення. Залишилось лише одне засідання, де мають висунути кандидатури до ініціативної групи з підготовки установчих зборів інститутів громадянського суспільства для формування нового складу Громадської ради при ОДА. Відповідно до законодавства, чисельність нової ради має бути значно меншою — лише 35 осіб, які обиратимуться шляхом рейтингового голосування. Тож є надія, що у наступній Громадській раді не буде «пасивних активістів» і працюватиме вона ефективніше.

Наприкінці зборів учасники заслухали інформацію члена комітету ГР з питань санітарно-епідеміологічного благополуччя, життєдіяльності та пест-контролю Олега Бережинського та підтримали ініціативу комітету звернутися до Держпродспоживслужби з пропозицією про створення при обласному управлінні цієї служби громадської ради.
 

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.