Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 11:58:17

День партизанської слави на Сновщині

24.09.2016   14:56

Щороку 22 вересня у самому серці Єлінських лісів жителі Придесення вшановують подвиг і героїзм партизанів – наших земляків, які в жорстоких боях у тилу ворога вели непримиренний бій із нацистськими окупантами, виборюючи перемогу у Другій світовій війні.

Цього вересневого дня віддати данину шани і поваги ветеранам, борцям підпілля та мешканцям громади героїчної Сновщини до Лісограду завітали голова обласної ради Ігор Вдовенко, в.о. голови обласної ради Леонід Сахневич, голова Сновської районної державної адміністрації Валерій Радібеда та районної ради Павло Мірошниченко, голова обласної організації ветеранів Анатолій Москаленко, громадськість.

Учасники заходу вшанували пам'ять мужніх захисників рідної землі та поклали квіти до меморіалу Партизанам Другої світової війни.

Потім представники влади та громади ознайомились із матеріалами експозиції Музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград», оглянули місце розташування партизанського табору.

Голова обласної ради Ігор Вдовенко, звертаючись до присутніх, відзначив, що у літописі бойової слави Другої світової війни багато героїчних сторінок вписано українцями, які в червні 1941 року одразу стали на захист Батьківщини і зіграли далеко не останню роль у перемозі над нацизмом у Європі. Українці хоробро і самовіддано воювали на всіх фронтах, у всіх родах військ і на флотах.

Однак, за словами керівника, із ворогом боролися не лише регулярні частини армії, а й весь волелюбний український народ. Із перших днів ворожої окупації, незважаючи на смертельну небезпеку, наші земляки почали активно формувати загони народного ополчення, потужного розмаху набуло партизанське підпілля.

Партизани надавали значну допомогу солдатам, здійснювали напади на підрозділи німецьких військ, вели розвідку, споруджували переправи, служили провідниками, вели всім відомі «рейкові війни».

- І невипадково ми кожен рік восени збираємось на цьому священному місці серед безкраїх Єлінських лісів, адже саме тут у 1941-1943 роках було місце базування партизанських загонів та осередок Чернігівського обласного партизанського з'єднання. Лісоград є своєрідним пам'ятником мужності та вічним нагадуванням про героїзм учасників підпілля, слава про яких не зітреться у віках, - підкреслив голова обласної ради.

Ігор Вдовенко наголосив, що своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою і безмежною любов'ю до Батьківщини, учасники руху опору відстояли рідну землю, довели усьому світові, що Україна ніколи не скориться загарбникам.

За словами керівника, нині достойні нащадки переможців Другої світової війни не вагаючись стали до лав захисників рідної землі, виборюючи на Сході України в іншій, неоголошеній, підступній, але не менш жорстокій і кровопролитній війні, право свого народу на вільне і незалежне майбутнє.

Голова обласної ради подякував ветеранам за їх бойову звитягу, важку працю у повоєнні роки, за розуміння та батьківську підтримку в розбудові незалежної України й нашої рідної Чернігівщини.

Цього дня почесними грамотами і відзнаками керівники району відзначили ветеранів війни та учасників АТО на сході України.

На завершення артисти Сновського районного будинку культури та ансамбль обласної ради ветеранів із м.Мена подарували присутнім патріотичні музичні виступи.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року 07:45

У січні–вересні 2021р. на розвиток економіки Чернігівщини використано 4,2 млрд.грн капітальних інвестицій. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".