Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:25:27

Чи стали в Чернігові надходження благодійних коштів більш прозорим – перевірять активісти

22.09.2016   12:21

Громадськість невдовзі зможе перевірити, чи звітуються лікувальні заклади та благодійні фонди про зібрані з пацієнтів пожертви. В рамках всеукраїнської програми з протидії поборам чернігівські активісти промоніторять результати співпраці лікарень та благодійних фондів і проаналізують, як витрачаються благодійні внески від пацієнтів.

Про те, що безкоштовна медициначасто є платною, знають, мабуть, всі жителі Чернігова. Безкоштовнавона лише декларативно, на папері. По факту ми всі платимо за медицину.85% опитаних чернігівців вважають, що медицина у місті платна.

У лікарнях, окрім особистих подяк пацієнта, існують так звані благодійні внески, без яких можуть не надати послуги.З цього приводу є безліч прикладів нарікань на медицину. Неформальні платежі породжують недовіру до галузі і створюють поле для корупції. 78% опитаних чернігівців додатково витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік. При цьому 72,66% чернігівців стверджують, що платили саме у касу благодійного фонду.

Основна причина незадоволення пацієнтів — це те, що їх фактично змушують сплачувати «добровільні» внески до фондів, щоб отримати безоплатну медичну допомогу.Тим часом про порядок та шляхи використання таких внесків пацієнту не розповідають.Дуже часто пацієнти розуміють реалії недофінансування та готові сплачувати за медичну  допомогу, але за умови, що вони бачать, куди та за що платять, як ці кошти витрачаються, та головне — як це вплине на їх лікування.

За своєю природою діяльність благодійних організацій та фондів на території закладів охорони здоров’я — це чудова модель, але тільки тоді, коли вона працює прозоро і підзвітно. Дослідження Інституту аналітики та адвокації показало, що об’єми благодійних пожертв сягнули майже 320 мільйонів гривень, а за офіційною інформацією лише 42 мільйони повернулися до лікарень.

Саме таку проблему вирішували в Чернігові представники Інституту аналітики та адвокації в минулому році. У результаті їх діяльності міські лікарні підписалидоговори про співпрацю із благодійними організаціями, що діють на їхній території. Потенційно це зробило бзбір і використання благодійних внесків у Чернігові прозорішим.

Окрім цього, цей механізм забезпечує можливість простежити, наскільки цільовим є використання благодійних внесків, в яких розмірах збираються і куди витрачаються кошти.
 
Наскільки успішно це реалізовано на практиці, згодом перевірить громадськість.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.