Суд присяжних підтримав принципову позицію прокурора та засудив двох жінок за вбивство до довічного позбавлення волі та до 15 років – неповнолітнього
Прокурорами відділу ювенальної юстиції прокуратури області забезпечено підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні щодо трьох осіб, серед яких один неповнолітній, у вчиненні умисного вбивства за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів та особливою жорстокістю.

Судовий розгляд кримінального провадження здійснювався судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.
Завдяки виваженому, обґрунтованому та послідовному наданні суду державними обвинувачами беззаперечних доказів вину жителів Бахмацького району у вчиненні ними інкримінованих злочинів доведено в повному обсязі.
Як встановлено, у жовтні 2015 року двоє жінок та неповнолітній, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, з метою заволодіння майном проникли до житла пенсіонерок (1920 та 1926 року народження), що в с. Софіївка Ічнянського району та протягом тривалого часу наносили їм удари (близько тридцяти) по різним частинам тіла, спричиняли термічні опіки шкіри, що завдавало їм фізичний біль та страждання.
Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень потерпілі померли на місці події.
Реалізуючи корисливі мотиви, обвинувачені заволоділи грошима в сумі 3,6 тис. грн. та майном (документами, орденами і медалями).
Ухвалюючи рішення, суд погодився із принциповою позицією прокурора щодо призначення максимальної міри покарання за вчинення інкримінованих злочинів.
Вироком Ічнянського районного суду від 09.09.2016 двоє дорослих осіб визнано винними у втягненні неповнолітнього у злочинну діяльність, розбої та умисному вбивстві при обтяжуючих обставинах (ч. 1 ст. 304, ч. 4 ст. 187, п. п. 1, 4, 6, 12 ч. 2 ст. 115 КК України) та засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Неповнолітнього визнано винним у розбої, умисному вбивстві при обтяжуючих обставинах, викраденні документів (ч. 4 ст. 187, п. п. 1, 4, 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 357 КК України) та призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.
На користь потерпілого стягнуто моральну шкоду в сумі 300 тис. грн.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.