В область надійшли вакцини від туберкульозу, дифтерії та правцю
В Україну доставили 2,5 мільйона доз вакцини проти туберкульозу (БЦЖ), замовлену Міністерством охорони здоров’я через ЮНІСЕФ. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
– Постачання вакцини БЦЖ дозволяє подолати її гостру нестачу і створить умови для реалізації програми рутинної імунізації в Україні, – зазначила вона.
Також Уляна Супрун закликала батьків, працівників і керівників медичних установ не зволікати з вакцинацією, щоб захистити життя дітей.
– Легковажне ставлення до щеплень вже призвели до спалаху поліомієліту минулого року і двох випадків захворювання на правець за останній місяць. Нам критично треба підняти рівень вакцинації в Україні до європейського рівня, – підкреслила очільник профільного Міністерства та нагадала, що на сьогодні Україна має найнижчі показники вакцинації у Європі та одні із найнижчих у світі.
Представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс зазначила, що всього через їхню організацію Міністерство замовило 22 АРВ-препарати та вісім вакцин, необхідних для рутинної імунізації. Вона запевнила, що всі ці вакцини сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Зі свого боку, Уляна Супрун повідомила, що до середини вересня усі вакцини, замовлені у 2015 році, будуть доставлені в Україну. Вона нагадала, що через ЮНІСЕФ, ПРООН і Crown Agents вже закупили ліки та вакцини на загальну суму 2,2 мільярда гривень, та озвучила позицію Міністерства охорони здоров’я щодо створення прозорої та ефективної системи державних закупівель.
Також під час брифінгу повідомили, що у вересні МОЗ розраховує почати замовлення нових вакцин. Наразі закінчується підготовка договору про закупівлі вакцини та інших медикаментів за 2016 рік.
Чернігівська область 5 вересня вже отримала 25500 доз вакцин від туберкульозу (БЦЖ) та 24500 доз вакцини від дифтерії та правцю (АДП). Препарати виготовлені в Болгарії згідно міжнародних стандартів.
За повідомленням Управління охорони здоров’я ОДА, ці вакцини оперативно розподілені відповідно заявок у лікувальні заклади області.
Останні новини Чернігівщини
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39
До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.
Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35
Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.
20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30
День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.