Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 01:27:23

В онкодиспансері проведено першу екзентерацію малого тазу. Пацієнтка почувається добре

30.08.2016   15:02Агенцiя

В онкодиспансері – знову складний випадок, він знову потребував максимальних знань і вмінь хірургів-онкологів. Надскладна операція з порятунку 42-річної пацієнтки з Прилуччини, хворої на рак шийки матки, тривала більше восьми годин.

Як прокоментував головний лікар онкологічного диспансеру Валерій Зуб, свого часу жінка вже оперувалася в медичному закладі. На жаль, рак – найпідступніша хвороба, яка дала рецидив. Під час останнього втручання  пацієнтці (18 серпня 2016), яка мала цю хворобу вже у III cтадії, виконана передня екзентерація: видалено сечовий міхур, вилучено конгломерацію з пухлиною, яка склала майже 10 см у діаметрі, маткою та клітковиною з лімфовузлами – від пухлини очищено практично увесь малий таз. Із сегменту тонкого кишківника сформовано штучний сечовий міхур, який з’єднали з уретрою пацієнтки. Такого рівня оперативне втручання – перше для Чернігівського регіону.

–  Головне: на сьогодні жінка почувається задовільно, а отже можна відмітити перші сталі позитивні результати такого надскладного медичного втручання, – акцентував увагу Валерій Зуб.

Під час операції  працювало дві  бригади фахівців. Першу склали хірурги-онкогінекологи онкодиспансеру, лікарі вищої категорії Валерій Зуб та Юрій Шень, другу – хірург-онкоуролог, лікар вищої категорії Роман Цісельський та хірург вищої категорії, асистент кафедри судинної хірургії НМАПО ім. П. Л. Шупика, керівник Центру лапароскопії Микола Крєстьянов, який вже не перший раз передає свій досвід нашим фахівцям. Спеціалізацією його діяльності є загальна та лапароскопічна хірургії, проктологія та онкологія.

Розширені, або ультрарадикальні операції при лікуванні поширеного і рецидивного раку в малому тазі – нововведення, що з'явилося в Америці. У 1948 р. лікар Бруншвіг запропонував операцію екзентерації малого тазу з приводу раку шийки матки. З цього часу накопичено значний досвід виконання цих втручань із постійним удосконаленням не тільки техніки операції, але й визначенням показань до неї. Тому зараз, майже 70 років потому, екзентерація малого таза зайняла гідне місце при лікуванні злоякісних пухлин жіночих статевих органів у певної категорії хворих. Наразі такого рівня оперативне втручання визнане методом вибору для лікування тієї частини хворих, яким інші способи терапії не допоможуть.
Особливо важливо те, що хворі, які перенесли екзентерацію малого тазу, закінчивши реабілітацію, повертаються до звичайного ритму життя.

Щорічно в онкодиспансері рак шийки матки діагностується у 120 пацієнток, у 200 – рак тіла матки.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини