Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 19:39:02

Стан використання земель оборони в полі зору органів прокуратури

26.08.2016   10:23Агенцiя

Ураховуючи, що оборона держави є необхідним елементом її безпеки, забезпечення належного функціонування об’єктів оборони та земель, які обслуговують ці потреби, є пріоритетом в роботі державних органів.

Земельні ділянки, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства визнаються землями оборони (ст. 77 ЗК України).

При цьому, навколо військових та інших оборонних об’єктів створюються зони особливого режиму використання земель, правовий статус яких закріплений ст. 115 ЗК України та Законом України «Про використання земель оборони».

Одночасно заборонні зони можуть установлюватися і за межами військових частин, при цьому залишаючись у користуванні чи власності суміжних суб’єктів і використовуються ними з додержанням зазначених вище обмежень.

Вивченням стану використання земель оборони на території області установлено, що у межах Козелецького та Чернігівського районів розташовані та діють 2 військові полігони, зосереджені на землях Максимівської сільської та Деснянської селищної рад.

Вказані земельні ділянки підлягають передачі в постійне користування під розміщення полігонів військових частин Деснянського та Чернігівського гарнізонів. Суміжними користувачами цих земель є лісогосподарські підприємства.

Водночас захисні, охоронні та інші зони з особливими умовами використання земель оборони навколо цих військових полігонів не створені.

Враховуючи, що в Чернігівській облдержадміністрації на розгляді перебуває технічна документація щодо передачі цих земель під військові полігони прокуратурою області  голові облдержадміністрації направлено лист з пропозицією врахувати зазначені вимоги законодавства при її погодженні.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини