Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 червня, 09:17:13

Міста Чернігівщини приєднуються до пілотного проекту запровадження етичних стандартів в роботи рад

18.08.2016   08:21

Представники громадськості та влади в місті Мена Чернігівської області обговорили та внесли свої правки в проекти Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію для місцевих рад на круглому столі “Етичний Кодекс: виклик для сучасного депутата”.

Серед присутніх на заході були представники громадських організацій міста, депутати міської ради, представники виконкому, місцевих ЗМІ  та поліції.

Присутні на обговоренні запропонували низку пропозицій до проектів нормативних актів. Зокрема, всі однозначно висказалися за збільшення квоти представництва громадськості в Етичній комісії – з 30 відсотків до п’ятдесяти. Також обговорили способи формування громадської частини комісії – через проведення загальних зборів,  на яких шляхом рейтингового голосування і буде вибрано найдостойніших членів громади до складу органу.

Також присутні вказали на останні зміни в загальноукраїнському антикорупційному  законодавстві та запропонували привести проекти положень до відповідності з сучасним понятійним  апаратом. 
Координатори проекту на Чернігівщині закликали всіх бажаючих надсилати свої пропозиції та зауваження щодо текстів документів протягом тижня на електрону адресу cpsa.chernigiv@gmail.com   
З текстами проектів Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію для місцевих рад можна ознайомитися за посиланням:  http://www.ex.ua/103249498

Відзначимо, що тексти розглянутих документів були розроблені експертами відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також  методичних рекомендацій НАЗК.

Фінальний варіант Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію розроблятиметься з урахуванням пропозицій від громадськості та депутатів.

Останні новини Чернігівщини

8 червня: Цей день в Україні і в світі

8 червня: Цей день в Україні і в світі 08:32

ДЕНЬ 470 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 470 RUSSIAN AGRESSION

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.