Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 червня, 07:26:52

На користь держави судами вирішено справ на суму понад 24 мільйони гривень

18.08.2016   07:40Агенцiя

Як повідомила начальник юридичного відділу Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Катерина Смуригіна, з початку року подано 43 позови про стягнення податкового боргу на суму 31417,6 тис.грн, у тому числі 5 позовів про отримання дозволів на погашення боргу за рахунок майна боржника на суму 1096,4 тис.гривень.

Із загальної суми поданих позовів 34 - вирішено на користь інспекції на загальну суму 24 458,8 тис.гривень, у тому числі 4 позови - про отримання дозволів на погашення боргу за рахунок майна боржника на суму 946,8 тис.гривень. Інші перебувають на розгляді.
   
Крім того, з початку року фахівцями юридичного відділу Чернігівської ОДПІ подано до суду 3 заяви про порушення провадження у справі про банкрутство на загальну суму 9986,7 тис.грн, з яких по двом заявам визнано вимоги інспекції на суму 8648,7 тис.грн, одна заява призначена судом до розгляду.

Слід нагадати, що з метою уникнення та накопичення боргу, можливості виходу із скрутного фінансового становища та збільшення обсягів виробництва, статтею 100 Податкового кодексу України передбачено розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, а для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу - надання платником доказів, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків. Крім того, необхідне економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення (відстрочення), протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Для розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платник податків звертається до контролюючого органу з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків, зборів, інших платежів, сплату яких просить розстрочити (відстрочити) та термін розстрочення (відстрочення). До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з: аналізу фінансового стану; графіку погашення; розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення тощо.

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.