Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 11:32:00

На Чернігівщині продовжується децентралізаційний марафон

17.08.2016   14:47Агенцiя

У червні в Україні стартував «Децентралізаційний марафон».

Цю всеукраїнську акцію ініціювала Асоціація міст України з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад. Лозунг марафону «1000 громад на старт».

У Чернігівськй області участь у марафоні взяли вже більше двох десятків майбутніх або створених територіальних громад. Одні з них чекають на вибори старост, інші – на позитивний висновок та документальне підтвердження, треті знаходяться в стані підготовки та пошуку союзників.

В рамках деценралізаційного марафону 16 серпня у селі Іванівка відбулася зустріч сільських голів Ладинки, Іванівки, Красного із представниками Офісу реформ у Чернігівській області при Асоціації міст України, влади, бізнесу. Метою такого зібрання було обговорення питань, пов’язаних із підготовкою документів для проведення процедури об’єднання.

За словами сільського голови Іванівки Олени Швидкої всім потенційним учасникам об’єднання були надіслані запрошення і тепер чекають відповідей та дій в цьому напрямку.

Представники сільрад в ході обговорення зазначили, що на підготовчому етапі багато часу та сил забирають підготовка документів та бюрократичні процедури і тому відбувається «затягування процесу». Присутні на зустрічі голови сільрад наголошували, що за свою посаду не тримаються і вони цілком підтримують ідею об’єднання. Але в цьому питанні їм потрібно переконати громаду села та депутатів сільрад.

Взагалі, навколо села Іванівка планують об’єднати і створити територіальну громаду з п’яти сільських рад Чернігівського району (Ладинка, Іванівка, Буда, Красне і Слобода). Цікаво, що до участі в спілкуванні не приєдналися представники сіл Красне та Слобода.

Представники Офісу реформ у Чернігівській області при Асоціації міст України наголосили на тому, що громадам найкраще проходити процедуру об’єднання восени. Це пов’язано з тим, що тоді після виборів старост ОТГ розпочинатиме новий фінансовий рік з бюджетом та у новому статусі. В іншому випадку формально громада є, а у фінансовому плані вона продовжує бути залежною.

На думку консультантів вже сьогодні громади мають думати про інвестиційні проекти, розвиток територій та налагодження/ремонт інфраструктури. Адже гроші, які виділяються новоствореним з державного фонду розвитку, вони мають здатність закінчуватися і через кілька років стане зрозумілим, хто створював проекти розвитку, а хто просто писав «бюджет проїдання».


Нагадаємо, що «Децентралізаційний марафон» – це широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. З червня по грудень 2016 року в громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціація міст України. В ході зустрічей регіональні консультанти АМУ  інформують про переваги децентралізації, роз’ясняють процеси та етапи об’єднання громад, консультують і допомагають готувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя після об’єднання. Акція проводиться в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), яку реалізує АМУ за підтримки USAID.


Стельмах Оксана

Стаття створена на основі досвіду та інформації, отриманої в рамках проекту "Інституційна підтримка – активізація місцевих змі в місії інформування про реформу децентралізації в Україні"

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).