Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:29:03

На Чернігівщині продовжується децентралізаційний марафон

17.08.2016   14:47Агенцiя

У червні в Україні стартував «Децентралізаційний марафон».

Цю всеукраїнську акцію ініціювала Асоціація міст України з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад. Лозунг марафону «1000 громад на старт».

У Чернігівськй області участь у марафоні взяли вже більше двох десятків майбутніх або створених територіальних громад. Одні з них чекають на вибори старост, інші – на позитивний висновок та документальне підтвердження, треті знаходяться в стані підготовки та пошуку союзників.

В рамках деценралізаційного марафону 16 серпня у селі Іванівка відбулася зустріч сільських голів Ладинки, Іванівки, Красного із представниками Офісу реформ у Чернігівській області при Асоціації міст України, влади, бізнесу. Метою такого зібрання було обговорення питань, пов’язаних із підготовкою документів для проведення процедури об’єднання.

За словами сільського голови Іванівки Олени Швидкої всім потенційним учасникам об’єднання були надіслані запрошення і тепер чекають відповідей та дій в цьому напрямку.

Представники сільрад в ході обговорення зазначили, що на підготовчому етапі багато часу та сил забирають підготовка документів та бюрократичні процедури і тому відбувається «затягування процесу». Присутні на зустрічі голови сільрад наголошували, що за свою посаду не тримаються і вони цілком підтримують ідею об’єднання. Але в цьому питанні їм потрібно переконати громаду села та депутатів сільрад.

Взагалі, навколо села Іванівка планують об’єднати і створити територіальну громаду з п’яти сільських рад Чернігівського району (Ладинка, Іванівка, Буда, Красне і Слобода). Цікаво, що до участі в спілкуванні не приєдналися представники сіл Красне та Слобода.

Представники Офісу реформ у Чернігівській області при Асоціації міст України наголосили на тому, що громадам найкраще проходити процедуру об’єднання восени. Це пов’язано з тим, що тоді після виборів старост ОТГ розпочинатиме новий фінансовий рік з бюджетом та у новому статусі. В іншому випадку формально громада є, а у фінансовому плані вона продовжує бути залежною.

На думку консультантів вже сьогодні громади мають думати про інвестиційні проекти, розвиток територій та налагодження/ремонт інфраструктури. Адже гроші, які виділяються новоствореним з державного фонду розвитку, вони мають здатність закінчуватися і через кілька років стане зрозумілим, хто створював проекти розвитку, а хто просто писав «бюджет проїдання».


Нагадаємо, що «Децентралізаційний марафон» – це широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. З червня по грудень 2016 року в громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціація міст України. В ході зустрічей регіональні консультанти АМУ  інформують про переваги децентралізації, роз’ясняють процеси та етапи об’єднання громад, консультують і допомагають готувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя після об’єднання. Акція проводиться в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), яку реалізує АМУ за підтримки USAID.


Стельмах Оксана

Стаття створена на основі досвіду та інформації, отриманої в рамках проекту "Інституційна підтримка – активізація місцевих змі в місії інформування про реформу децентралізації в Україні"

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.