Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 01:48:06

Понад сто учасників АТО пройшли безкоштовне медичне обстеження та лікування

12.08.2016   12:43Агенцiя

На Чернігівщині керівництво центру радіаційного захисту та оздоровлення населення спільно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації на початку літа, в рамках місячника медичного обстеження воїнів-атошників, ініціювало програму надання безкоштовних послуг з обстеження та лікування для учасників АТО та членів їхніх родин.

Нині програма, як розповів завідувач поліклінічного відділення Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Іван Осадців, діє вже на постійній основі, а послугами амбулаторного обстеження та диспансеризації у відділенні променевої діагностики та консультаціями вузьких спеціалістів з рекомендаціями на лікування, зокрема й з направленням на санаторно-курортне лікування, скористалися вже понад 100 чоловік, а п’ятеро пролікувавалися в терапевтичному і психо-неврологічному відділеннях.

Висококваліфіковані спеціалісти центру мають відповідну підготовку для лікування учасників АТО та великий досвід роботи з людьми, які діяли в екстремальних умовах, зокрема ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. У відділенні неврозів та пограничних станів для повноцінного лікування та реабілітації використовуються методики електросну та гіпнозу.

Завідуюча психоневрологічного відділення центру Наталія Мокроусова зазначає:
– У багатьох людей, які побували в зоні бойових дій, розвивається  посттравматичний стресовий розлад. А проблема невротичних розладів нині є дуже актуальною. Така категорія населення, як учасники АТО, їхні родичі, переселенці, потребують великої уваги.

Ми намагаємося повернути суспільству повноцінних морально і психічно здорових людей. Під час лікування застосовуємо медикаментозну терапію плюс психотерапевтичну допомогу, реабілітаційні програми, тобто весь комплекс. Паралельно учасник АТО може пройти повне соматичне обстеження, це і УЗІ черевної порожнини, комп’ютерну томографію тощо.

В терапевтичному відділенні бажаючі можуть пройти амбулаторно або стаціонарно відновлювальне лікування, включаючи масаж, фізіотерапевтичні процедури, а також пролікувати серцеві, легеневі та шлунково-кишкові захворювання.

Олександр Лепеха, доброволець першої хвилі мобілізації, який служив навідником гармати у 1-й окремій танковій бригаді на Луганщині, проходить лікування стаціонарно:
– Звернутися сюди за медичною допомогою мені порадив товариш з яким я разом служив у танковій бригаді. Умови тут для людини створені дуже гарні, у мене тільки позитивні враження. Вважаю, що така допомога потрібна кожному, хто пройшов крізь війну. Стреси, отримані там, рано чи пізно проявляються, і краще пройти курс реабілітації одразу після демобілізації, не відкладаючи на «потім».

Кожен учасник АТО та член його родини можуть отримати безкоштовне медичне обстеження та диспансеризацію в Чернігівському центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення за адресою м. Чернігів, вул. Т.Шевченка, б. 160.
Телефони для довідок: 95-81-54, 066-196-76-54.

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини