На Чернігівщині побудований будинок із соломи та глини за новими технологіями. ФОТО
Давні традиції у поєднанні із сучасними технологіями, наближення до природи та економія на комуналці – все це приховує в собі будинок на околиці селища Гориця Менського району.
Побудована за кілька тижнів із соломи, дерева та глини хатина є результатом мрій та пошуків чернігівського бізнес-тренера та психолога Ігора Підгорного. Під час презентації першого з п’яти будинків, які будуть збудовані на території Центру розвитку людини «Чиста земля», він зізнався, що в цьому проекті поєднуються сучасні ноу-хау та давні практики, які досліджувалися ним протягом 15 років.
«Цей будинок побудований з екологічних матеріалів: соломи, глини та дерева. Каркас зроблений з дерев’яних балок, між якими закладається пресована солома, а потім вся ця конструкція «обшивається» глиною. Солома – це природній утеплювач, який добре утримує тепло», - розповів Ігор Підгорний.
За його словами така технологія дозволяє швидко зводити будинки з природних матеріалів, які не дуже дорогих в експлуатації. Наприклад, за прогнозом комунальні платежі за дім площею 60 кв.м. будуть біля 500 гривень, тоді як обслуговування квартири аналогічної площі вже сьогодні досягає 2500 гривень.
Можна сказати, що все нове - це забуте та вдосконалене старе. На Україні колись будували хати із соломи та глини: саманні хатини стояли по сто років. Сучасна технологія відрізняється і є більш досконалою, її почали застосовувати у США у 80 роках минулого століття.
Проект екологічного будинку Ігор Підгорний втілював разом із однодумцями. Будівництвом керує кандидат технічних наук Сергій Олексєєнко. За його словами у такому будинку завжди комфортна температура повітря 20-22 градусів, а вологість коливається на рівні 50-55%, тому жити у такому будинку суцільне задоволення. Та і терміни зведення будинку радують – 3-4 тижні, а вартість в кілька разів нижча за звичайний будинок з цегли та бетону.
Цікаво, що для обігріву будуть використовуватися кілька видів енергії, основна з яких сонячна, а також електрична. За словами Ігора Підгорного у будинку не використовується пічне опалення, щоб господарі не становилися «вартовими біля вогнища». Також у будинку застосовуються передові технології для очищення каналізації. Так, туалет і ванна є у будинку, а злив обробляється спеціальними речовинами, які перетворюють тверді відходи на компост, а рідкі очищують.
Ігор Підгорний розповів, що планує збудувати на території Центру і власний екобудинок, двоповерховий.
Відкриття Центру розвитку людини «Чиста земля» ще не відбулося, але тут вже проводяться різноманітні заняття та тренінги. Учасники цих заходів можуть побути наодинці з природою, спробувати себе на «Стежці розвитку», а також отримати позитивний заряд енергії та бадьорості.
«Чернігівський монітор»
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.