Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 17:58:29

Гра в "російську рулетку", або хто й на чому їздить. ВІДЕО

06.08.2016   10:27Агенцiя

Мінімум два рази на день більшість чернігівців грають у цю гру. Коли? Сідаючи у громадський транспорт. Отже, чому пересування містом перетворюється на не надто безпечну гру та коли це скінчиться? Відповіді на ці запитання шукали журналісти.

На роботу, додому чи у справах чернігівці добираються громадським транспортом. Переважна більшість громадян користуються маршрутками, адже це зручно, та й ходять вони частіше, ніж тролейбуси. Але хто ж із нас хоча б раз не замислювався, наскільки такі подорожі безпечні. Особливо почувши таке…

Втім, перевізники запевняють — це зовсім не привід хвилюватися.

ВОЛОДИМИР КОЗИР, генеральний директор ПАТ «Чернігіватосервіс»: «Скрип тормозов — это не значит, что тормоза плохие. Колодки — это специальное такое напыление, и если оно сделано не так качественно, они быстрее изнашиваются, а в результате скрипит, как вы говорите, пищат, но это не значит, что они не эффективны».

Тим більше, що технічний огляд, за словами директора одного з найбільших автотранспортних підприємств Чернігова Володимира Козиря, проводиться перед кожним виїздом на маршрут.

ВОЛОДИМИР КОЗИР, генеральний директор ПАТ «Чернігіватосервіс»: «Ни одна машина из парка без проверки не выходит. За исправностть техники можно не сомневаться. Что касается внешнего вида, желательно, чтобы он был лучше».

У Чернігівському міському управлінні транспорту і зв’язку також про небезпеку не говорять.

ОЛЕКСАНДР БЄЛЬСЬКИЙ, начальник управління транспорту і зв’язку Чернігівської міськради: «Ну, поки що це безпечно, поки що безпечно…».

І додають, що два рази на тиждень комісійно обстежують транспортні засоби на маршрутах. Порушення, кажуть, є завжди , на їх усунення перевізник має 15 днів. Якщо цього не відбулося, перевізнику виписують штраф у 680 гривень і направляють «листа щастя», де обіцяють розірвати з ним договір. Втім, самі перевіряльники зазначають, що зазвичай ці порушення не стосуються технічних деталей, бо в управлінні немає таких спеціалістів.

Проте перевізники запевняють: в маршрутках їздити безпечно, та й ремонтують їх регулярно.

ВОЛОДИМИР КОЗИР, генеральний директор ПАТ «Чернігіватосервіс»: «На сегодняшний день мы отремонтировали капитальным ремонтом около 15 автобусов и где-то десяток-полтора косметическим ремонтом».

А от про нові машини не йдеться, перевізники кажуть, причина в низьких тарифах та нестабільній економічній ситуації в країні, коли ціни щодня змінюються. В профільному управлінні ж цього приводу зовсім інша думка: там запевняють, транспортники просто вичікують.

ОЛЕКСАНДР БЄЛЬСЬКИЙ, начальник управління транспорту і зв’язку Чернігівської міськради: «З 12-го року всі перевізники в очікуванні нової удосконаленої мережі. У кожного з них в договорі прописано, що в будь-який момент з ним може бути розірваний за рішенням виконкому. І вони цього чекають, коли буде запроваджено нову мережу, де будуть прописані чіткі умови і тоді перевізники мають гарантії якісь».

А ще на користь безпеки їх роботи, вважають перевізники, говорить те, що двічі на рік справність рухомого складу підтверджують проходженням техогляду. Щоправда, правоохоронці цієї функції тепер позбавлені, а технічний контроль проходить на атестованих станціях, тож побачити в цілому картину справності автобусів тепер дуже важко, бо ж зведеної статистики ніхто не веде.

Та й автотехнічної інспекції у нової поліції, яка перевіряла автобуси перед виїздом, тепер теж немає. До речі, від початку роботи патрульної поліції у Чернігові у лютому поліцейські задокументували 40 випадків порушення правил дорожнього руху маршрутниками.

Та поглиблені перевірки із загрозою позбавитись ліцензії, а відтак і роботи,  перевізникам загрожують лише після масштабних ДТП, або ж у разі масових скарг від пасажирів, а якраз їх до управління транспорту і зв’язку надходить найменше.

ОЛЕКСАНДР БЄЛЬСЬКИЙ, начальник управління транспорту і зв’язку Чернігівської міськради: «Ми як управління опрацьовуємо всі звернення громадян. Стосовно безпеки їх мало. В нас в основному проблема із пільговиками, а стосовно небезпеки у нас звернень немає. Ну є, може 1% від ста».

Тож і виходить: щоб покращити якість і безпеку перевезень чернігівцям доведеться постійно скаржитись. Або нічого не робити і далі продовжувати гру у «російську рулетку», чекаючи, поки якось саме все влаштується.


Останні новини Чернігівщини

Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38

У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини