Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 12:17:50

На Чернігівщині зв’язківці відзначили 75-річницю

02.08.2016   14:25Агенцiя

В Чернігові, 1 серпня військові 30 окремого Криворізького полку зв’язку відзначили 75 річницю з Дня створення.

Вже більше трьох років, як легендарна частина припинила своє існування, але дуже багато військових, які проходять службу в інших куточках країни, членів їх сімей та ветеранів кожного року збираються задля єдиної мети – згадати минуле військових буднів та зробити настанови молодим воїнам.

Близько 200 офіцерів, сержантів та солдат, які з гідністю виконували свій військовий обов’язок, налагоджуючи зв'язок для війська, зібралися в тричі орденоносному бойовому  полку.
 
Частина  формувалася на Черкащині,  на початку Великої Вітчизняної війни, та вже в середині серпня бійці приймали активну участь у бойових діях на Дніпрі, обороні Сталінграда, а пізніше і Яссько-Кишинівській операції. За героїчну участь у бойових діях полк був нагороджений  орденом Червоної Зірки, Богдана Хмельницького 2 ступеня, Захисту Вітчизни 3 ступеня Румунської Народної Республіки.

Воїни частини виконували  інтернаціональний обов’язок в Афганістані, ліквідовували наслідки на Чорнобильській АЕС, забезпечували мир та спокій в Югославії,  Іраку та багатьох інших країнах.

В умовах сьогодення багато військових вже закінчили службу та створили ветеранську організацію, яка існує і донині, але багато воїнів проходять військову службу і надалі, забезпечуючи спокій на Сході України.

 Виконуючий обов’язки командира 5 окремого полку зв’язку підполковник  Ігор  Напольський,  поздоровляючи зі святом ветеранів та військових, висловив впевненість, що ввірена йому частина буде гідною  продовження бойових традицій 30 окремого Криворізького полку зв’язку.

Останні новини Чернігівщини

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них