Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 19:35:13

Завдяки втручанню прокурора збільшуються надходження за використання сільськогосподарських земель

02.08.2016   07:42Агенцiя

Органами прокуратури області забезпечується своєчасне та оперативне реагування та проблемні питання, пов’язані з використанням земель сільськогосподарського призначення.

Встановлено непоодинокі випадки, коли суб’єкти господарювання  використовують значні площі сільськогосподарських угідь для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,  не вносячи відповідних змін до договорів у частині приведення розміру орендної плати до вимог законодавства.

На усунення порушень прокурори звертаються до суду з вимогою зобов’язати землекористувачів внести відповідні зміни в договори оренди. Нерідко, усвідомлюючи обґрунтованість позовних вимог прокурора, суб’єкти господарювання самостійно, до винесення судом рішення, укладають такі додаткові угоди про збільшення орендної плати.

Так, 19.07.2016 господарським судом Чернігівської області завершено розгляд позову прокурора в інтересах ГУ Держгеокадастру в області до одного з приватних підприємств, що використовувало земельну ділянку площею 24 га на території Ічнянського району та згідно договору оренди мало сплачувати орендну плату в розмірі лише 1,5% від нормативної грошової оцінки.

Проте, зваживши аргументи прокурора, ще до винесення судом рішення відповідач самостійно уклав додаткову угоду з розпорядником земель, внаслідок чого розмір орендної плати збільшено майже втричі (до 4%).
         
Варто зазначити,  що у поточному році судами вже розглянуто більше 10 позовів прокурорів вказаної категорії. 

Робота на цьому напрямі триває. 

Останні новини Чернігівщини

10 найцікавіших традиційних українських напоїв 17:23

Українських національних напоїв за старими народними рецептами налічується безліч. Роблячи огляд кожного з них, можна скласти цілу енциклопедію.

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня 17:20

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 14 по 20 червня 2021 року.

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».