Для Чернігівщини найбільш характерними є домогосподарства, що складаються з двох осіб
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств на Чернігівщині проживає 443,4 тис. домогосподарств (3% від загальної кількості домогосподарств країни), з яких 60% – у міських поселеннях.
Серед регіонів найбільше міських домогосподарств у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях – від 85% до 77%. У Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській, Вінницькій та Рівненській областях переважають сільські домогосподарства (59% – 51%).
Середній розмір домогосподарства в області становить 2,31 особи (в Україні – 2,58). Як для України в цілому, так і для Чернігівщини найбільш характерними є домогосподарства, що складаються з двох осіб (близько третини).
Одинаків в області – 29% (найбільший показник в Україні), великих родин, в яких чотири і більше особи – 16%. Найнижча частка одинаків у країні (9%) та найвища (46%) частка домогосподарств із чотирьох осіб і більше в Закарпатській області.
Майже в третині домогосподарств Чернігівщини є діти до 18 років. Із числа домогосподарств із дітьми 22% належить до неповних сімей (діти не мають одного чи обох батьків). Переважна більшість (92%) таких домогосподарств має у своєму складі одну дитину, 8% – дві.
Серед регіонів найбільша частка неповних родин проживає в Дніпропетровській області (35%), а найменша – у Волинській (7%).
Останні новини Чернігівщини
Підтримка бізнесу і прикордонних громад Чернігівщини: у Корюківці відбулася зустріч із міністром Віталієм Безгіним 11:04
Учора, у День Державного Прапора України, прикордонну Корюківську громаду відвідали міністр у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб Віталій Безгін, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс та директор Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel в Україні Дірк Депре.
25 серпня: цей день в Україні і світі 08:23
День 1644 Російська агресія - Day 1635 Russian aggression
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.