Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 11:34:37

У Чернігові почала роботу комісія, яка обстежує технічний стан будинків з ОСББ, готуючи їх до капітальних ремонтів

27.07.2016   08:06

Розпорядженням Чернігівського міського голови від 25 липня у місті створена комісія, яка буде проводити обстеження технічного стану житлових будинків, комунікацій та електричних мереж з метою надання експертного висновку для участі в «Програмі сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки».

До комісії, яку очолює заступник Чернігівського міського голови Олександр Кириченко, увійшли також начальник управління капітального будівництва міської ради, керівники двох житлово-комунальних підприємств, провідні фахівці ТЕЦ, Чернігівводоканалу, Облтеплокомуненерго, радник заступника міського голови з питань створення та підтримки ОСББ.

Відбувся перший інспекційний виїзд комісії на об’єкти – в будинки, які претендують на участь у міській Програмі для ОСББ та державних програмах з енергоефективності. Міська програма передбачає співфінансування капітальних ремонтів у будинках мешканцями та міським бюджетом  у пропорції 20% на 80%.

Перед початком роботи комісії Олександр Кириченко сказав:

-         Сьогодні ми розпочинаємо новий проект, на який довго очікували. Зараз робляться перші практичні кроки у його втіленні. Проект передбачає залучення багатоквартирних житлових будинків до всіх доступних програм – і державних, і програми підтримки ОСББ, прийнятої міською радою. Весь час при підготовці проекту ми проводили роботу з людьми в напрямку створення ОСББ. Організовували зустрічі, інформували, давали відповіді на питання.

На сьогодні цей напрямок дійсно почав працювати, - продовжив він. Ми маємо в місті близько 20 ОСББ, які знаходяться на стадії реєстрації. А також перші 8 ОСББ, які вже зареєструвалися і хочуть увійти в цей проект. Співпрацюючи з ними, ми зможемо випробувати і вдосконалити програми, відпрацювати залучення коштів. А в підсумку – зробити трохи кращим обличчя нашого міста.

Комісія створена для того, щоб на основі обстежень дати висновок, що саме потрібно корінним чином змінити в будинку. Йдеться про пропозиції з можливою повною заміною труб водопостачання і водовідведення, утепленням труб гарячої води, заміною труб теплопостачання, встановлення будинкових лічильників тепла, проведенням заміни або капітальних ремонтів ліфтів, утепленням зовнішніх стін будинків, заміною вікон у під’їздах на енергозберігаючі, а також заміною вхідних дверей де це необхідно.

Таким чином, на виході ми отримаємо сучасний й абсолютно новий будинок, у якому мешканцям буде жити не тільки комфортно, а й значно дешевше, бо вони одразу суттєво зекономлять на оплаті комунальних послуг.

Про те, скільки будинків і коли зможуть узяти участь у цьому проекті, Олександр Кириченко зазначив:

- Після обстеження в цих перших 8 будинках ми в максимально короткі строки зробимо експертизу та проекти, а після цього – почнемо ремонтні роботи. На цей рік плануємо охопити проектом 20-30 будинків – більше до морозів просто не встигнемо. Але за зиму треба підготуватися, щоб наступного року вийти на показник у 200 будинків. А в перспективі на 3-5 років – оновити весь житловий фонд.

«Першими ластівками», з яких починається ця робота в Чернігові, стали 8 будинків з ОСББ, розташовані в районі готелю «Градецький». Керівники цих ОСББ для більш успішної роботи об’єдналися в асоціацію і тепер у деяких проектах беруть участь спільно.

Будинки не нові, окремим з них – по 30 років.

При виїзді комісії на місце у першому ж із них кинулися у вічі наявні проблеми з каналізаційними мережами. Вони зношені і, як можна було переконатися, прориваються і затоплюють підвал.

Перші результати роботи комісії мають бути готові до кінця тижня.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).