Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 04:00:19

Профілактика соціального сирітства — справа і влади, і громади

22.07.2016   08:04Агенцiя

На початок липня кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області становила 2118 осіб. При цьому біологічними сиротами є трохи більше 26%.

Питання належного піклування про згадану соціальну категорію завжди на порядку денному обласної влади. На засіданні профільної координаційної ради, за головування заступника голови облдержадміністрації — керівника апарату ОДА Наталії Романової, говорили не лише про методи захисту дітей у складних життєвих обставинах, а й про профілактику сирітства загалом.

Пропозиції від керівників відповідних служб заслухали в онлайн-режимі і представники районів.

Варто зауважити, що наразі дитячі інтернатні заклади прагнуть реформувати у будинки сімейного типу.

— Ми маємо створювати усі необхідні умови для повноцінного розвитку дітей. Виховання в закладах закритого типу давно не є актуальним, — зауважила Наталія Романова. — Втім, поки такі заклади існують — вони мають бути комфортними, і побутово, і морально. Важливо для керівників відповідних структур і не розділяти установи за підпорядкування. Незалежно від того, міський цей заклад, районний чи обласний — підтримка має бути посильною та постійною.

Серед пропозицій — удосконалити систему контролю за дозвіллям дітей, які у вихідні дні залишають інтернати та перебувають з батьками.

Ще одним меседжем заходу стало — працювати на випередження. Тобто і громада, і тим паче управлінці, мають уважніше ставитися до родин, у яких можливі складні життєві обставини. Для цього, як зазначила директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот, стараються, де можливо, зберегти максимальну кількість ставок соціальних працівників.

Акцентували і на головних аспектах роботи з родинами та дітьми із зони АТО.

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини