Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 05:30:07

У червні цьогоріч отруїлися майже 200 бійців навчального центру. ВІДЕО

21.07.2016   09:13Агенцiя

Дії винних у масовому отруєнні військовослужбовців 169-го навчального центру "Десна" можуть кваліфікуватися як державна зрада. Про це повідомив начальник центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитро Марченко на брифінгу в середу.

"Можу сказати, що те, що сталося, – дуже погано. Люди прийшли, щоб захистити Батьківщину, і натомість отримали таке до себе ставлення. Такі дії можуть кваліфікуватися як зрада, хоча остаточне рішення і кваліфікацію прийматиме прокуратура", – зазначив Марченко.

Марченко також нагадав, що у червні велика група військовослужбовців НЦ "Десна" у кількості близько 200 осіб потрапили до лікувальних закладів зі скаргами на отруєння та кишкові розлади.

За рішенням міністра оборони, очолюваний Марченком центр здійснив раптову перевірку військової частини, під час якої з'ясувалося, що для харчування військових використовувалися продукти низької якості, які до того ж зберігаються у невідповідних умовах. Зокрема, це стосується консервів, якість яких була в кілька разів нижча від стандартів за наявністю білків, вуглеводів та інших поживних речовин. Такі самі недоліки були виявлені у сухих пайках.

"Військова служба правопорядку наразі проводить розслідування інциденту. До кінця тижня результати цього розслідування будуть доведені до міністра оборони, який прийматиме рішення щодо покарання винних. Матеріали розслідування будуть передані в прокуратуру", - зазначив Марченко.

За даними ЗСУ, неякісні продукти постачала компанія "Візит", яка отримувала сертифікати якості від центру ветеринарного забезпечення Міністерства оборони. Як стало відомо, контракт на постачання продуктів вартістю 400 мільйонів гривень було укладено тривалістю на 1 рік.

Марченко також наголосив: "Ми не допустимо повторення подібних інцидентів у майбутньому і будемо проводити постійні перевірки якості продуктів. Всі потенційні фірми-постачальники мають про це добре знати".

Ситуацію прокоментував і радник Президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков. Зокрема, він зазначив, що відтепер розслідування буде проводитись стосовно кожного подібного факту. "Кожного разу, коли ми отримаємо сигнал про стягнення – винні будуть покарані", – написав він на сторінці у Facebook.

http://www.5.ua/suspilstvo/otruiennia-viiskovykh-desny-dii-mozhut-kvalifikuvaty-iak-derzhavnu-zradu-marchenko-120597.html


Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини