Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 червня, 23:05:18

Прокуратура в судовому порядку вимагає відшкодувати збитки, заподіяні внаслідок незаконних порубок лісів

21.07.2016   07:43Агенцiя

Органами прокуратури області упродовж 2016 року активно застосовуються представницькі повноваження з метою захисту інтересів держави в сфері охорони довкілля, насамперед відшкодування збитків внаслідок незаконних порубок лісу.

Встановлено непоодинокі випадки, коли спритні ділки, користуючись складним становищем в державі та розраховуючи на безкарність, самовільно, без будь-яких погоджень чи дозволів, вирубують значні площі лісових насаджень.
    
За такими фактами у поточному році судами вже задоволено п’ять позовів прокурорів щодо відшкодування винними особами понад 60 тис гривень збитків.
   
Прокурорами встановлено також випадки, коли окремі лісогосподарські підприємства належної охорон лісу не забезпечують, внаслідок чого завдані державі збитки не відшкодовуються взагалі. Разом з тим, саме на постійних лісокористувачів законодавством покладено обов’язок вживати належних заходів до охорони лісових ресурсів та недопущення їх знищення чи пошкодження.
  
Господарськими судами підтримано позицію органів прокуратури області щодо обов’язку постійних лісокористувачів відшкодовувати шкоду, заподіяну протиправною вирубкою лісових насаджень.
    
Як результат, лише у 2016 році прокурорами заявлено 12 позовів до постійних лісокористувачів на суму понад 900 тис грн про стягнення шкоди, заподіяної самовільною вирубкою дерев невстановленими особами, які допущено внаслідок неналежного виконання наданих законом повноважень працівниками лісогосподарських підприємств.
    
Крім того, прокуратурою області постійно проводиться моніторинг розгляду справ вказаної категорії в судах.
   
Так, прокуратурою області 19.07.2016 здійснено вступ у розгляд господарським судом Чернігівської області справи за позовом Держекоінспекції в Чернігівській області до одного з лісогосподарських підприємств в області про стягнення до бюджету близько 600 тис грн збитків, заподіяних внаслідок знищення невстановленими особами лісових насаджень.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини