Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 05:05:20

Пільга на оплату житлово-комунальних послуг чи субсидія? ВІДЕО

20.07.2016   10:07Агенцiя

До першого травня 2016 року це питання не було актуальним. Та зараз громадяни вже мають визначатися, як саме їм полегшити тягар cплати значних сум за комуналку. Як саме це зробити, ми дізнавалися у фахівців департаменту соціального захисту населення.

До програми нарахування житлових субсидій неодноразово вносилися зміни, чергова почала діяти з першого травня цього року. Якщо до цього людина, яка має пільги на сплату комунальних послуг, могла одночасно користуватися і субсидією, то тепер потрібно обирати. Обирає сам громадянин – те, що йому вигідніше. Але слід враховувати, що пільга однаково діє цілий рік, а субсидія нараховується на опалювальний і неопалювальний періоди, і влітку, коли немає сплати за тепло, для більшості вона нульова. Директор департаменту соціального захисту населення Олег Русін нагадує: якщо субсидія оформлена, а в квитанції у відповідній графі стоїть «нуль», не варто хвилюватися.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Це не значить, що про вас забули чи відмінили субсидію, просто сума обов’язкового платежу на сьогоднішній день більша за розмір плати за житлово-комунальні послуги. І ви повинні сплачувати ті суми, які виставлені за послуги».

Коли сума за житлово-комунальні послуги стане більша за суму обов’язкового відсотка платежу, тоді з’явиться субсидія, яка компенсуватиме різницю вартості.
Рішення про те, що краще отримувати – пільгу чи субсидію – можна змінити. Якщо людина обирає пільгову оплату, то має прийти до органів соцзахисту із заявою про припинення субсидії. А право на пільги реєструється безпосередньо в організаціях, які надають послуги.

Олег Русін:«Якщо хоче залишитися на субсидії подає до відповідних органів заяву про припинення нарахування пільги, а в управління соцзахисту – заяву і декларацію з проханням нарахувати житлову субсидію».

Фахівці департаменту соцзахисту закликають громадян бути чесними і не приховувати доходи. Адже коли про це стане відомо, субсидію можуть відмінити і зобов’язати порушників повернути гроші.

Олег Русін: «В разі зміни обставин (кількість зареєстрованих осіб, збільшення доходів, зміна кількості послуг) звертайтеся до управління соцзахисту і все у нас буде гаразд».

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини