Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 17:06:09

Останнім часом в Україні збільшилися випадки шахрайства і Чернігівська область не є виключенням

16.07.2016   10:21Агенцiя

Найпоширенішими шляхами обману людей, якими користуються шахраї є мережа «Інтернет», а саме різного роду сайти з оголошеннями за допомогою яких люди продають та покупають різні речі та майно.

Шахраї також користуються такими сайтами у своїх злочинних цілях, зазвичай вони намагаються обставити все так, щоб людина перша перерахувала гроші їм на банківську картку нібито перед оплата за те, щоб вони вислали товар, але в результаті товар не надходить, а людей, які перерахували передплату може бути багато на чому і заробляють шахраї.

Також, розповсюдженим видом шахрайства є маніпуляції з банківською карткою. Якщо злодіям стають відомі Ваші анкетні дані та номер картки, вони можуть цим скористатись, а саме людині на телефон дзвонять з невідомого номера та представляються працівником банку в якому людина, якій дзвонять, є клієнтом та під різними приводами намагаються дізнатись певні цифри які зазначені на картці, пароль від картки та більш детальні анкетні дані особи, скориставшись здобутою таким чином інформацією шахраї зможуть заволодіти Вашими коштами оминувши банківські засоби захисту.

Наразі поширений ще один вид шахрайства, який носить нібито рекламно-акційний характер. Людям розсилають за адресою проживання брошури в яких написано, що якщо вони придбають певний товар на певну суму, то у них буде шанс прийняти участь у розіграші великої суми грошей, але для цього вони повинні придбати товар та надіслати для підтвердження чеки. Таким чином люди покупають не потрібні їм речі по завищеним цінам, їм приходить відповідь, що необхідно ще купити, а потім ще і таке може продовжуватись досить довго, але на справді розіграшу грошей не має і такими діями шахраї лише спонукають покупати непотрібні речі по цінам вищім від ринкових. В подальшому людині можуть сказати, що вона перемогла, але це є обманом і грошей Вам ніхто не заплатить.

Водночас, залишається поширеним вид шахрайства коли з невідомих номерів на телефон дзвонять посеред ночі невідомі особи, представляються працівниками поліції та повідомляють, що нібито Ваш близький родич потрапив у халепу і щоб розпочинати кримінальне провадження відносно нього, Вам необхідно перерахувати гроші на певну банківську картку, при цьому Вам зазначать, що нікуди не треба про це сповіщати, але потім насправді виявляється, що з вашим родичем все гаразд, а Ви потрапили на обман шахраїв.

З огляду на вищевказані ситуації, Чернігівська місцева прокуратура закликає громадян бути пильними та уважними. Не надавати незнайомим особам свої особисті дані, перевіряти всю інформацію яку ви отримуєте від незнайомих осіб, всі проблеми з банківськими картками вирішувати безпосередньо у відділені банку, не вірити яскравим написам і неймовірним обіцянкам виграшу великої суми грошей та уважно читати такі оголошення, так як в останніх зазвичай маленьким шрифтом вказано, що це лише акція або реклама. Не забувайте приказки «безкоштовний сир лише в мишоловці» та «попереджений – значить озброєний» і пам’ятайте, що за Ваші кошти в першу чергу відповідальні Ви самі, якщо Ви не дасте ввести себе в оману – шахраї залишаться ні з чим.

Останні новини Чернігівщини

12-а сесія Чернігівської міської ради VIII скликання розпочала свою роботу 14:10

Сьогодні, 28 жовтня, розпочала свою роботу дванадцята сесія Чернігівської міської ради восьмого скликання. На пленарному засіданні присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та 39 депутатів.

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень 14:07

Лікування інсульту в Україні є повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. То як і де отримати гарантовану НСЗУ послугу?

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків 13:59

28 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:50

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за добу

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 11:39

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини