Під час засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС визначені завдання щодо протидії пожежам на торфовищах
15 липня в приміщенні ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС.

Питання що розглядалося - аналіз ситуації протидіям пожеж на торфовищах у 2015 році та заходів їх попередження і ліквідації у 2016 році. В засіданні, яке проходило у режимі відоеконференції в кризовому залі Управління ДСНС в області, взяли участь голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, начальник УДСНС в області полковник служби цивільного захисту Роман Гордовий, керівники задіяних обласних Департаментів відомств та управлінь.
Під час засідання Голова ДСНС України Микола Чечоткін зазначив, що по Україні за останні десятиліття найбільш складна ситуація з пожежами на торфовищах була зафіксована у минулому році. У 2015 році протягом пожежонебезпечного періоду було зафіксовано зростання торф’яних пожеж в 3,2 рази та збільшилась площа пройдена вогнем у 3,6 рази.
“У 2016 році завдяки своєчасно вжитим заходам та спільним зусиллям ДСНС, Міністерством екології та органів влади вдалось зменшити кількість пожеж на торфовищах в 3,2 рази. Необхідно розподілити відповідальність в кожному відомстві та органі влади, визначити завдання щодо захисту природних екосистем від пожеж на торфовищах – це задача реальна і знаходиться в межах нашої компетенції і можливостей”, – зазначив Голова ДСНС України.
За прогнозами Укргідрометцентру по всій території країни очікується утримання надзвичайної (5 класу) та високої (4 класу) пожежної небезпеки. “У цих умовах основними шляхами покращення пожежної обстановки у природних екосистемах України в цілому є здійснення цілодобового моніторингу пожеж, підтоплення торфовищ, утримання їх у зволоженому стані та проведення профілактично-роз’яснювальної роботи серед населення”, – зауважив Геннадій Зубко.
Голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч під час своєї доповіді зазначив, що на Чернігівщині понад 400 га торфовищ та більше 800 га лісів. За рахунок того, що відбулось наповнення меліоративних каналів водою, це значно знизило ризик виникнення торф'яних пожеж. З боку усіх задіяних служб області на належному рівні вживаються заходи з протидії пожежам у лісах та на торфовищах.
На завершення, голова ДСНС України звернувся до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час вихідних днів, відпочивати в лісових масивах лише у відведених для цього місцях і у разі виникнення пожежі негайно повідомляти Службу порятунку за номером “101”.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.