Будівля Чернігівського шкірвендиспансеру вже понад 5 років приймає пацієнтів у аварійному стані
Будівля Чернігівського шкірвендиспансеру вже понад 5 років приймає пацієнтів у аварійному стані. Таким його визнали навіть на офіційному рівні. Втім, замість реконструкції диспансеру – стаціонар вирішили взагалі закрити. А до найближчої лікарні пацієнти тепер їздять у Прилуки чи Ніжин. Подробиці – у матеріалі Наталії Тягнирядно.

Віталій Силенок мешкає у селищі Козелець, що на Чернігівщині. Уже протягом 10 років чоловік регулярно долає 70 кілометрів, щоби дістатися диспансеру в обласному центрі, де він лікує псоріаз. Зізнається, якщо стаціонар закриють, йому доведеться долати до найближчої лікарні значно більші відстані.
Віталій Силенок, пацієнт: “Їздити у Прилуки та Ніжин ніхто не буде+44:24 Тут і лабораторія. І якщо, які аналізи треба зробити роблять на місці. І тут і обласна лікарня, в разі яких ускладнень. А що я буду робити. Я не знаю 44:43 буду самолікуванням займатися”.
Таких пацієнтів у Чернігівському шкірвендиспансері майже 60. І чи не кожен запевняє, побоюється разом із лікарнею втратити і перевірених медиків.
Олександр Титов, пацієнт: “Я больше переживаю, что там не будет таких специалистов. Сюда ж не только с псориазом приходят. Тут поступают люди с такими екземамим. Ноги гниют. И их вылечивают”.
Будівлю лікарні офіційно визнали аварійною ще 10 років тому. Розробили план реконструкції, підписали наказ про початок її фінансування. Втім, у березні цього року вирішили замість ремонту стаціонару, реорганізувати його у звичайну амбулаторію.
Володимир Максимонько, головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру: “Стоїть питання тимчасово закрити відділення, а пацієнтів, які до нас звертатимуться направляти пацієнтів в Прилуки та Ніжин. В ніжині лабораторія примітивна а в прилуках лабораторії нема”.
Чиновники із закидами лікарів не погоджуються. Кажуть, закриття стаціонару виправдане. Адже залишається амбулаторія, в якій пацієнти зможуть отримати кваліфіковану консультацію
Галина Василькова, начальник обласного управліня охорони здоров’я: “Якщо людина потребує стаціонарного лікування, приходить в поліклініку вона отримує тут обстеження, консультацію їй розписують лікування і направляють до дому. Лікуватися амбулаторно. Так роблять всюди. І не треба вкладати в ліжка”.
Працівники шкірвендиспансеру переконують, стаціонар знищують цілеспрямовано. Мовляв, два роки Кабмін виділяв кошти на оновлення матеріально-технічної бази установи, але жодної копійки до диспансеру так і не дійшло.
Наталя Тягнирядно, Андрій Чередняк, Чернігів, “5 канал”
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.