Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 15:18:53

Сергій Березенко: "Паліативна допомога - це важлива частина громадської охорони здоров'я"

25.06.2016   16:29Агенцiя

Вона, він вважає, направлена на полегшення страждань хворого, збереження його людської гідності, виявлення його потреб і підтримка якості життя на її завершальному етапі. До завдань паліативної допомоги входить також надання підтримки сім'ї і близьким хворого. Цим проблемам приділяється недостатньо уваги в Європі, але вони по суті своїй торкаються кожного її жителя. Адже люди, що страждають різними важкими хронічними захворюваннями, часто мають одні і ті ж проблеми і потреби.

Активне обговорення шляхів вирішення даної проблеми відбулося 23 червня у Києві в профільному комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров'я проходить (засідання "круглого столу" на тему: "Сучасний стан надання паліативної допомоги дорослому населенню, міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні".

Цього ж дня за ініціативи народного депутата України Сергія Березенка, із залученням спеціалістів різних галузей у Чернігівській облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку паліативної допомоги дітям. В роботі круглого столу взяли участь: уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, його заступник Наталія Романова, представники обласного управління охорони здоров’я, медичних та реабілітаційних установ.

На початку зустрічі Валерій Куліч зазначив, що станом на початок року кількість дитячого населення у Чернігові складала 50723 дітей, в області – 165622. За шість останніх років в області померло 358 дітей віком від 1 до 18 років, з них третина – від невиліковних хронічних прогресуючих або онкологічних захворювань, а на сьогодні в Чернігівській області живуть понад 400 дітей із невиліковними повільно прогресуючими неврологічними і психічними захворюваннями.

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба, під час доповіді, звернув увагу учасників круглого столу на необізнаності деяких працівників медичних установ, навіть їх керівників у питанні паліативної медицини і тим більше паліативної допомоги. Тому вирішення даного питання повинно проходити на рівні держави, і така ініціатива з боку місцевих громад є цьому підтвердженням. Адже отримання повноцінної допомоги у фінальний період життя повинно розглядатися як одне з основних прав людини.

Пропозицію представника Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я народного депутата Сергія Березенка висловила помічник-консультант народного депутата Леся Червінська: «Провести обласний перепис пацієнтів дитячого віку відповідно до міжнародного стандарту переліку станів, при яких надається паліативна допомога. Провести аналіз потреб у паліативній допомозі, керуючись методологією ЮНІСЕФ. Провести розрахунок потреб в опіоїдних анальгетиках паліативних пацієнтів дитячого віку відповідно до протоколів ВООЗ. Провести навчання лікарів загальної практики сімейної медицини, обласної дитячої лікарні та лікарів обласного спеціалізованого будинку дитини у місті Прилуки основам паліативної допомоги як дитячому, так і дорослому населенню».

Сам нардеп не зміг бути присутнім при обговоренні через форс-мажор – отриману напередодні тілесну травму.

Крім того, представники медичних закладів області: Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Прилуки); Чернігівського центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» (м. Чернігів); Обласної дитячої лікарні (м. Чернігів). Озвучили власне бачення стану та перспектив вирішення даної проблеми в Чернігівській області. І внесли певні зауваження до формування Стратегії розвитку паліативної допомоги дітям.

На завершення робочої зустрічі, Валерій Куліч виокремив конкретні завдання для подальшої роботи: забезпечення паліативної допомоги дітям, які потребують постійного висококваліфікованого медичного забезпечення на базі обласної дитячої лікарні, надання допомоги в інтернатних закладах і комплексна підтримка дітей, які мають стабільний стан здоров’я та їхніх родин на базі центру «Відродження».

Подякувавши всім учасникам та присутнім, головуючий оголоси про завершення засідання робочої групи за «круглим» столом.

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.