Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 21:34:11

Все, що важливо знати про репродуктивне здоров’я – від фахівців

09.06.2016   11:39Агенцiя

Про причини безпліддя та інноваційні методи, що допомагають парам, які майже втратили надію стати батьками, йшлося на науково-практичній конференції «Актуальні питання репродуктивного здоров’я», що пройшла в Чернігові 8 червня.

Ініціаторам обговорення цієї важливої теми виступила столична медична компанія «Ілая». З місцевими лікарями та журналістами поспілкувалися фахівці цієї компанії.

Своїм досвідом, думками та напрацюваннями з чернігівцями поділилися, зокрема, комерційний директор Тарас Рижиков, HR-директор Тетяна Строкань, акушер-гінеколог, репродуктолог Тарас Хомета, акушер-гінеколог, репродуктолог і эндоскопічний хірург Олександр Микитюк, акушер-гінеколог найвищої категорії, лікар УЗД Олег Федулов.

За словами фахівців, стан репродуктивного здоров’я українців не покращується. Особливе занепокоєння викликає здоров’я чоловіків. Критерії спермограми за останні десятиліття довелося переглядати за змінювати вже декілька разів, адже якість сперми постійно погіршується, в цьому плані є серйозні проблеми. Отже, чимало пар в Україні та світі стикаються з проблемою безпліддя.

- Приблизно четверта частина пар, які планують вагітність, зіштовхуються з проблемою непліддя. Це може тривати багато років, - зазначив у своєму виступі Тарас Хомета, - але слід зрозуміти, що сучасна наука, сучасні технології дозволяють подолати цю проблему у 95% випадків. Навіть у найскладніших випадках ми можемо дати парі вагітність. З іншого боку, важливо розуміти, що лікування непліддя не обов’язково – дуже складні та дорого вартісні технології. Лікування непліддя має проводитися залежно від того, яка його причина. Дуже часто до нас звертаються пари, яким потрібна відносно проста корекція, деяка корекція гормонального фону, деколи допомагає вітамінотерапія, деколи – навіть добре слово.

Як з’ясували представники ЗМІ під час спілкування зі столичними фахівцями, до безпліддя у жінок найчастіше призводять інфекції, що передаються статевим шляхом, а також переривання вагітності. Тому дівчатам, молодим жінкам варто дбати про безпечне статеве життя та використовувати сучасні засоби контрацепції. Чоловікам, які мріють про здорових нащадків, лікарі–репродуктологи радять, у першу чергу, відмовитися від шкідливих звичок, по-друге, уникати стресів, по-третє, в міру навантажувати себе фізичною активністю. Інколи здоровому чоловіку достатньо якісно відпочити два-три тижні, показники спермограми у нього значно покращуються, і спроби зачати дитину закінчуються успішно! - візьмемо це до уваги! Якщо ж вагітність у пари віком до 35 років, яка прагне діток і активно над цим працює, не наступає упродовж 12 місяців, не варто відкладати візит до фахівців, наголошує акушер-гінеколог, репродуктолог Тарас Хомета.

За словами лікарів медичного центру «Ілая», сучасні методи допомагають отримати бажану вагітність навіть у найбільш складних випадках: патологія маткових труб, відсутність яйцеклітин у жінки чи навіть відсутність матки. Для цього застосовують програми з донорськими яйцеклітинами чи програми сурогатного материнства. При тяжких факторах чоловічого безпліддя, сучасні технології допоможуть отримати сперматозоїди з яєчка, а в найскладніших випадках – є база для застосування донорської сперми. «Хочу додати, що українська репродуктивна медицина перебуває на європейському рівні, мої колеги постійно відвідують міжнародні конференції, переймають досвід, діляться досвідом, і мені приємно відзначити, що наші громадяни можуть користуватися найсучаснішими технологіями в цій сфері. Зазначу, що і коштують ці технології у нас менше, ніж у Європі, Америці чи Ізраїлі», - підсумовує комерційний директор клініки «Ілая» Тарас Рижиков.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини