Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 14:44:58

Ситуація з туберкулінодіагностикою у Чернігові покращилась

08.06.2016   08:08

Завдяки додатково виділеним для протидії захворюванню на туберкульоз коштам, ситуація з туберкулінодіагностикою в Чернігові покращилась, порівняно з минулим роком.

Перебої з постачанням туберкуліну наразі якщо і є, то не залежать від чернігівських медиків, а лише від оперативності роботи постачальників.

Про це у розмові з активістами Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики" розповіла головний лікар дитячої поліклініки №2 Чернігівської міської ради Ганна Якубова.

Як відомо, у минулому році ситуація з постачанням туберкуліну була вкрай важка, за рік місто виділило лише близько 20 тисяч гривень. У цьому ж році, завдяки рішенню міськради лише на закупівлю туберкуліну було додатково виділено 200 тис. гривень.  Громадська організація "Центр політичних студій та аналітики", попередньо зверталась до міської ради з приводу збільшення фінансування.
Наразі, за словами Ганни Якубової,у місті сиплекс активності туберкулінодіагностки.
 
"Іде вступна кампанія, діти їдуть у літні табори, відпочивати закордоном, тому просять зробити перевірку." – говорить Ганна Якубова.

Втім, як відзначає медик, виділена сума коштів хоч і в рази перевищує минулорічну, все ж є недостатньою.

Для прикладу одна перевірка наразі коштує близько 30 гривень, а лише у другій поліклініці перебуває на обліку 20 тисяч дітей, то ж щоб повністю забезпечити їх туберкуліном необхідно близько 600 тисяч гривень. У масштабах міста ця сума сягає мільйону, якщо не буде сплесків захворюваності.

У той же час дітям, чиї батьки за свої кошти купують  туберкулін перевірка проводиться безкоштовно.

Як відомо, складна ситуація з туберкуліном у останні часи виникла в результаті значного його подорожчання.

Питання туберкулінодіагностики надзвичайно актуальне і враховуючи останні резонансні події в Чернігові. Як відомо, нещодавно у виховательки ДНЗ №22 було виявлено відкриту форму туберкульозу.

Громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» планує і в подальшому боротись з проблемою захворювання на туберкульоз у місті Чернігові, та допомагати комунікації громадян з владою та медичними установами.

Останні новини Чернігівщини

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду 13:03

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від початку року здійснено 10 планових перевірок характеристик продукції і 1 розпочато та призупинено на час проведення експертизи (випробування). Крім того, протягом січня-травня відбулось 8 позапланових перевірок.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 18 червня по 8:00 19 червня 2021 року.