Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 18:03:43

Держфінінспекція виявила "не справжніх" чорнобильців

13.04.2012   15:33Агенцiя

Спеціалістами Державної фінансової інспекції в Чернігівській області проведено планові ревізії територіальних підрозділів Пенсійного фонду України в Чернігівській області в частині правильності призначення пенсій, допомог і компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та обґрунтованості видачі документів, що слугували підставою для призначення пенсії, допомог і компенсацій за період з 26.04.1986 по 01.12.2011.

Контрольними заходами встановлено 84 випадки невідповідності статусу ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС або постраждалого від аварії на ЧАЕС, внаслідок чого за розрахунками, проведеними працівниками Пенсійного фонду, суми зайво сплачених пенсій та доплат до них можуть скласти 2836 тис грн.

Крім того, через неподання громадянами, що мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС ІV категорії, даних про вибуття з території зони посиленого радіологічного контролю переплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, склала 39 тис.грн. До того ж, через подання недостовірних даних про отриману заробітну плату зайво сплачено 87 тис грн.

Для послідуючого звернення до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо вилучення посвідчень учасників ліквідації або постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, відповідні матеріали ревізій передані до Чернігівській ОДА.

На цей час Головним управлінням праці та соціального захисту населення Чернігівської ОДА повідомлено, що справи 58 із зазначених вище громадян, що мають статус ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС І-ІІІ категорій, спрямовані на розгляд Комісії.

До того ж, на обласній комісії прийнято рішення про вилучення посвідчень постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС ІV та І категорії, безпідставно виданих 23 особам, матеріали по 2-х особах будуть розглянуті на черговому засіданні комісії.

Таким чином особам, у яких на цей час вилучені посвідчення безпідставно виплачено пенсії та доплат до неї на загальну суму 219 тис грн.

Крім цього, повідомлено, що справу одного громадянина, який отримував доплату до пенсії, як постраждалий ІV категорії, розглядатися на Комісії не буде, оскільки за даними Комісії цьому громадянину посвідчення, за яким йому нараховувались відповідні виплати, фактично не видавалось. Тобто ним безпідставно отримувалась доплата до пенсії на загальну суму 1,6 тис грн.

Матеріали всіх ревізій, якими встановлені випадки невідповідності статусу, передані правоохоронним органам За наданою зворотною інформацією порушено 12 кримінальних справ.

Прес-служба Держфінінспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.