Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:26:11

Шукали можливості енергоефективності

01.06.2016   08:20

Методи ефективного використання ресурсів 30 травня обговорили під час семінару «Енергоефективне майбутнє – можливості доступні вже сьогодні». Захід для шукали прийомних батьків організувала Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівського обласного центра служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прийомні батьки цікавилися, як економити ресурси в побуті та платити менше за комуналку. Модератор наводила прості поради енергоефективного поводження, наприклад, нагрівати тільки необхідну кількість води в чайнику. Це зекономить не тільки воду, а й газ. Щоб чайник швидше нагрівався та споживав менше енергії, потрібно вчасно видаляти накип. Під час приготування їжі використання кришок дасть змогу швидше приготувати страву та зекономити газ чи електроенергію.

Не тільки поводження в побуті впливає на кількість спожитих ресурсів, а й вид обладнання. Учасники дізналися, що існує 7 класів енергоефективності приладів залежно від використання електроенергії. Позначають їх літерами латинського алфавіту від A до G, де А++ свідчить про найвищу енергоефективність, G – найнижчу.

«Більшість мешканців багатоповерхових будинків не замислюється, як багато ресурсів ми можемо витрачати, коли вони нам непотрібні. Якщо слідкувати за користуванням води та мити посуд у закритій раковині з пробкою, можна знизити споживання у 3-5 разів. І це тільки один яскравий приклад. Звичайні енергоефективні заходи дозволяють значно знизити витрати кожного мешканця на оплату послуг в будинку», – коментувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію всі учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.