Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 12:16:32

В ході роботи комісії ДСНС України під час командно-штабних та об'єктових навчань відпрацьовані дії з ліквідації надзвичайних ситуацій

28.05.2016   07:03Агенцiя

25-26 травня комісією Держслужби України з надзвичайних ситуацій, яка перевіряє стан забезпечення цивільного захисту на території області, проведені комплексні командно-штабні та об’єктові тренування.

Такі заходи відбулись на території ДО «Комбінат «Айстра» у м. Чернігів, фермерському господарстві «Крупенко» у м. Мена, біля с. Вознесенське Чернігівського району та філії "Ніжинський міськмолзавод" дочірнього підприємства "Аромат" у м. Ніжин.

25 травня в державному об'єднанні «Комбінат «Айстра», що відноситься до об’єктів підвищеної небезпеки, за сигналом «Повітряна тривога» було приведено у режим готовності керівництво, спеціалізовані формування та персонал об'єкту, аварійно-рятувальні служби Чернігова і населення, яке потрапляє  в зону можливого ураження. Під час об'єктового тренування проведено засідання комісії з питань НС та прийняті відповідні рішення щодо локалізації і ліквідації наслідків можливих аварій. Ланки пожежогасіння, аварійно-технічних робіт, охорони громадського порядку та санітарний пост із наявними засобами індивідуального захисту органів дихання та шкіри, приладами радіаційної, хімічної розвідки та дозиметричного контролю були приведені в готовність. На завершення тренування, вищезазначені підрозділи були перевірені на готовність до дій за призначенням.

Наступним етапом перевірки було відпрацьовано дії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов'язаної з африканською чумою свиней у Менському районі. За легендою, від головного державного ветеринарного інспектора надійшло повідомлення про те, що в фермерському господарстві «Крупенко» у двох підсвинків зафіксовано клінічні ознаки, подібні до африканської чуми свиней. Зазначені тварини знищені шляхом спалювання, подвір’я та господарчі будівлі господарства «Крупенко» продизенфіковані дезрощином по всій площі.

Того ж дня відпрацьовані дії з ліквідації масштабної пожежі на торфовищі. Біля с. Вознесенське Чернігівського району виникла пожежа торф'яного поля на площі близько 50 га. Відповідно до ситуації, що склалася, до місця пригоди направлено зведений загін Управління ДСНС у Чернігівській області. Рятувальники провели розвідку місця пожежі та найближчих вододжерел. Розгорнуто пересувні пункти управління та життєзабезпечення особового складу, встановлено наметове містечко та організовано роботу польової кухні. Забезпечено надійний зв'язок між штабом пожежогасіння, залученими підрозділами та Управлінням, забезпечено передачу оперативної інформації. Безпосередньо на місці проведення робіт по гасінню умовної торф'яної пожежі організовано роботу 4 оперативних дільниць від пожежної насосної станції. Від ДП "Чернігівське лісове господарство" залучено трактор з плугом, модуль пожежний лісовий, 7 чоловік з ранцевими вогнегасниками, а також спеціальний автомобіль ПЗМ-2 військової частини №1688 (смт Гончарівське) для прокладання траншеї з подальшим заповненням її водою для обмеження поширення торф'яної пожежі в напрямку с. Вознесенське.

26 травня проведено відпрацювання практичних дій служб і формувань цивільного захисту на території філії "Ніжинський міськмолзавод" дочірнього підприємства "Аромат" у м. Ніжин. За легендо, внаслідок потужного вітру сталося обрушення будівельних конструкцій одного з корпусів компрсорного цеху, пошкоджені трубопроводи аміачної установки, що спричинило витік аміаку у навколишнє середовище. Проведено позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС і комісії з питань евакуації населення Ніжинського району, на якому районним спеціалізованим службам цивільного захисту поставлені відповідні завдання, прийняті рішення щодо ліквідації наслідків аварії. Здійснено оповіщення населення та персоналу об`єкту про можливу загрозу та їх подальші дії. Проведено первинну розвідку та налагоджена співпраця з адміністрацією об'єкту, будівля знеструмлюється, зупиняється виробничий процес. Тим часом, прибувають спеціалізовані служби міста. Визначається безпечна територія для евакуації людей із зони можливого зараження. На місці пригоди було створено штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, до якого увійшли представники райдержадміністрації та задіяних аварійних служб. В результаті пошуково-рятувальних робіт з компресорного цеху було евакуйовано двох постраждалих працівників, яким надано медичну допомогу. Пожежні автомобілі встановлюють на вододжерела, прокладаються рукавні ліні, встановлюються водяні завіси для зниження рівня концентрації парів аміаку. 

Діям аварійних формувань об'єктів та спеціалізованих служб області було надано позитивну оцінку з боку співробітників ДСНС України, які зазначили, що органи управління та сили цивільного захисту Чернігівщини в цілому готові до виконання завдань за призначенням.

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.