Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 12:08:46

За позовом прокурора на користь інваліда стягнуто 22 тис грн шкоди, завданої каліцтвом внаслідок ДТП

27.05.2016   07:48Агенцiя

Апеляційним судом Чернігівської області 25.05.2016 підтверджено правомірність позиції органів прокуратури щодо необхідності стягнення на користь інваліда втраченого заробітку внаслідок каліцтва в сумі 22 тис. грн. та здійснення щомісячних платежів до відновлення працездатності.

Позовні вимоги обґрунтовані нормами Цивільного кодексу України, яким передбачено можливість стягнення на користь потерпілого з особи, яка завдала шкоду каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, заробітку (доходу), втраченого внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності.

Згідно з висновком комісійної судово-медичної експертизи тілесні ушкодження потерпілого внаслідок ДТП віднесено до категорії тяжких за ознакою стійкої втрати працездатності не менше як на одну третину.

Попереднім рішенням суду апеляційної інстанції в задоволенні позову прокурора відмовлено з тих підстав, що винуватець ДТП застрахував свою цивільно-правову відповідальність як власник автомобіля, тому відповідачем у справі повинна бути страхова компанія.

Водночас прокуратурою доведено, що право потерпілого на відшкодування шкоди за рахунок особи, яка завдала шкоди, є абсолютним і не може бути обмежено або припинено наявністю в останньої Полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників  наземних транспортних засобів. Тобто винуватець ДТП у подальшому несе повну матеріальну  відповідальність за шкоду, завдану потерпілому своїми неправомірними діями.

Завдяки активній позиції органів прокуратури після тривалого розгляду справи, у тому числі касаційною інстанцією, апеляційним судом Чернігівської області позовні вимоги прокурора задоволено в повному обсязі на користь позивача.

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.