Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 вересня, 05:40:52

Чи змінилося ставлення мешканців Чернігівщини до репродуктивного здоров’я?

19.05.2016   09:50Агенцiя

Протягом останніх двох років в Чернігівській області реалізовується проект «Здорова родина – здорова країна» в рамках програми «Здоров’я жінок України». Чи вдалося змінити ставлення мешканців області до питань збереження репродуктивного здоров’я, планування сім’ї та статевих відносин, розповіли учасники проекту.

17 травня відбулася прес-конференція «Чому важливо бути обізнаним в питаннях збереження репродуктивного здоров’я?». У ній взяли участь керівник ГО «ММЦ «Жменя» Регіна Гусак, координатор роботи з волонтерами та організації масових заходів Антоніна Федорченко та волонтерка Наталія Висіканець.

Регіна Гусак повідомила, що завдяки попередньому етапу проекту, який мав назву «Впровадження/включення всеукраїнського тижня репродуктивного здоров’я та планування сім’ї в план виховної роботи в ПТНЗ та ВНЗ» цього року навчальні заклади разом з активістами та волонтерами самостійно проводили Тиждень репродуктивного здоров’я та планування сім'ї.

За словами Антоніни Федорченко проект передбачає роботу з населенням починаючи з 18 років. «Третій етап «Здорова родина – здорова країна» реалізується із 1 грудня по 30 червня 2016 року. За цей період було залучено більше волонтерів, які представляють різні навчальні заклади Чернігова та області, і вони будуть продовжувати працювати в напрямку інформування молоді і по завершенню проекту», - сказала координатор роботи з волонтерами.

Напередодні тижня планування сім’ї організацією «Жменя» була проведена школа волонтерів для найактивніших учасників руху за збереження репродуктивного здоров’я, яка поєднувала в собі поглиблення знань у сфері збереження репродуктивного здоров’я, засвоєння принципів волонтерства та розвиток лідерських якостей. На думку організаторів для школярів, для учнів, для студентів лідерство – це надзвичайно важливо, як і громадянська активність. Крім того, волонтери мали змогу написати міні-проекти і реалізувати їх в рамках проведення Всеукраїнського Тижня РЗ та ПС. Наприклад, у чернігівському коледжі економіки був проведений тематичний квест, до участі у якому були залучені не лише учні та волонтери, а і фахівці з Центру планування сім’ї.

Також Антоніна Федорченко розповіла, що за останні шість місяців було проведено багато яскравих та цікавих заходів, які були спрямовані на залучення містян до участі в акціях та заходах. Серед них флеш-моб «Стрибок до розуміння» - акція спрямована на підтримку людей, які живуть з ВІЛ, День обіймів, флеш-моби до Дня презервативів, Дня закоханих, Дня щастя та Дня здоров’я. Також всі ці заходи супроводжувалися розповсюдженням інформаційних матеріалів.

Слід відзначити, що проектом за два роки реалізації було охоплено практично всю Чернігівську область. У районних та міських бібліотеках створені інформаційні куточки, де кожен бажаючий може отримати брошури, листівки та інші матеріали.

Волонтерка Наталія Висіканець вважає, що цей проект – це виклик для суспільства. «Це просто про складне. МИ всі розуміємо, що тематика репродуктивного здоров’я є складною, хиткою. Багато людей просто бояться розмовляти на тему статевих стосунків і запобігання хвороб, які передаються статевим шляхом і запобігання небажаній вагітності, вважаючи, що ця тема коли прийде час прийме якісь певні форми. І звичайно наша робота в таких малих містечках - це суттєва підтримка і для викладачів, і для батьків, і для підлітків», - зазначила Н.Висіканець. На її думку, чим більше інформації про репродуктивне здоров’я та планування сім’ї буде викладено простою і зрозумілою мовою, тим більше шансів отримати здорову націю, запобігти небажаній вагітності та загальмувати поширення інфекцій, які поширюються статевим шляхом.

За словами організаторів ставлення людей до питань збереження репродуктивного здоров’я та інформаційних матеріалів суттєво змінилося. Якщо раніше два роки тому, перехожі соромилися цікавитися листівками та запитувати волонтерів про репродуктивне здоров’я, то тепер інтерес збільшився і вже батьки беруть матеріали для дітей, бабусі для онуків. У європейських країнах це нормальна практика говорити про планування сім’ї, про репродуктивне здоров’я, а в українських сім’ях про це не говорять, в школах класному керівнику або вчителю анатомії про це складно розповідати учням. Саме тому важливо поширювати інформацію серед молоді, щоб не стало запізно.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19 19:21

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 вересня в області зафіксовано 33 нових випадки COVID-19.

Протизсувні роботи на березі Снова у Седневі може частково профінансувати обласний прориродоохоронний фонд 16:43

У Седневі поблизу навчально-виховного комплексу вздовж берегової зони річки Снов поступово зсувається ґрунт. Ситуацію обговорили вчора, 21 вересня, в облдержадміністрації на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи 16:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 вересня в області щеплено першою та другою дозою 309 840 людей.

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері 16:29

У середу 22 вересня року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів регіону.

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді 10:14

Для реалізації 44 проєктів першого плану з реалізації Стратегії розвитку до 2027 року Робоча група пропонує витратити 62 мільйони гривень. Ці проєкти планують реалізувати за перші два роки та три місяці впровадження стратегії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини