Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 вересня, 06:03:43

Лапаратоскопічні операції тепер здійснюють і в чернігівському онкодиспансері

19.05.2016   09:03Агенцiя

Лапароскопічна хірургія існує вже більше 20 років. За цей час вона зарекомендувала себе як малоінвазивний та ефективний метод із мінімальними післяопераційними ускладненнями.

Видалення матки лапароскопічним шляхом – одна з них.

Втім якщо в деяких медичних закладах України відсоток лапароскопічних втручань на сьогодні наближується до 80, то Чернігівщина виглядає на всеукраїнському фоні значно скромніше – лише 5%. Переважно це число складається з проведення діагностичних лапароскопічних втручань та операцій  незначної складності.

Хоча головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, онкогінеколог Валерій ЗУБ зазначає: потреба  в лапараскопічному втручанні надвисока. Щорічно лише в онкодиспансері з приводу гінекологічної патології, яка складає майже половину у структурі захворювань на рак,  оперується понад 600 жінок.

Щоб змінити ситуацію на Чернігівщині на краще, впродовж останніх чотирьох місяців в онкодиспансері зроблені суттєві кроки щодо оновлення операційного блоку лапароскопічним обладнанням та інструментарієм. Чернігівські лікарі пройшли спеціальну підготовку та стажування, що підтверджено сертифікатами.

Спільні дії дали позитивний результат. Наразі 18 травня в облонкодиспансері вдало пройшла перша лапароскопічна екстирпація (видалення)  матки 58-річній  пацієнтці з Бахмацького району.

Виконання оперативного втручання забезпечувалося бригадою висококваліфікованих спеціалістів кафедри судинної хірургії Київської національної академії післядипломної освіти. Асестували – провідні онкогінекологи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру.

Про необхідність операції розповів завідувач гінекологічним відділенням онкодиспансеру, онкогінеколог Юрій Шень. Жінка перенесла непоодиноке оперативне втручання з приводу рецидивуючого поліпозу ендометрію, що вважається передраковим станом. Навіть за максимально докладених медичних зусиль та медикаментів, хвороба, на жаль, прогресує. Тому, щоби запобігти виникненню раку, прийнято рішення щодо видалення органу лапароскопічним методом, яке має значні переваги порівняно з класичною методикою ведення оперативного втручання цієї локації.

У залежності від проведеного обсягу лапароскопічне втручання, яке здійснюється під загальним наркозом, триває годину–півтори. Рухова активність пацієнтки можлива вже в день операції. Період перебування у стаціонарі складає три–чотири дні. На відміну від класичного методу оперативного втручання, відбувається швидке відновлення працездатності, ризик ускладнень і спайкового процесу мінімальний, а невелике ушкодження на шкірі не псує зовнішній вигляд жінки.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного диспансеру Валерій Зуб, наступним етапом є створення напрямку лапароскопічної онкохірургії, що значно розширить профіль малоінвазивних втручань у медичному закладі. Така новація дозволить створити системність у проведенні  лапароскопічних операцій високого класу й на Чернігівщині, а отже значно скоротить маршрут пацієнта до отримання високофахової медичної допомоги.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19 19:21

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 вересня в області зафіксовано 33 нових випадки COVID-19.

Протизсувні роботи на березі Снова у Седневі може частково профінансувати обласний прориродоохоронний фонд 16:43

У Седневі поблизу навчально-виховного комплексу вздовж берегової зони річки Снов поступово зсувається ґрунт. Ситуацію обговорили вчора, 21 вересня, в облдержадміністрації на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи 16:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 вересня в області щеплено першою та другою дозою 309 840 людей.

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері 16:29

У середу 22 вересня року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів регіону.

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді 10:14

Для реалізації 44 проєктів першого плану з реалізації Стратегії розвитку до 2027 року Робоча група пропонує витратити 62 мільйони гривень. Ці проєкти планують реалізувати за перші два роки та три місяці впровадження стратегії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини