Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 19:57:21

Забезпечення гарантій прав неповнолітніх при здійсненні досудового розслідування - пріоритет у роботі органів прокуратури

19.05.2016   07:30Агенцiя

Ювенальні прокурори забезпечують нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування, в тому числі у формі процесуального керівництва ним, участь у судовому провадженні щодо кримінальних правопорушень, учинених неповнолітніми та за їх участю.

Упродовж минулого року та за поточний період 2016 року прокурорами органів прокуратури Чернігівської області здійснено процесуальне керівництво у 316 кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. Забезпечено підтримання державного обвинувачення у 150 кримінальних провадженнях.
  
Кримінальне процесуальне законодавство України визначає привілейовані права неповнолітніх порівняно з дорослими учасниками кримінального провадження.
 
Участь захисника та законного представника (осіб з числа членів сім’ї або близьких родичів) на всіх стадіях кримінального провадження щодо неповнолітньої особи є обов’язковою вимогою як додаткова гарантія захисту прав дитини.
 
Захисник та законні представники підлягають обов’язковому та невідкладному повідомленню у випадку затримання дитини правоохоронними органами.
  
Якщо особі виповнилося 18 років, але злочин нею вчинено до досягнення повноліття, на таку особу поширюються всі гарантовані законодавством права неповнолітньої особи.
 
Допит неповнолітнього не може продовжуватися без перерви понад 1 годину, а загалом – понад 2 години на день. При проведенні слідчих (розшукових) дій за участю неповнолітньої особи повинна забезпечуватися обов’язкова участь законного представника, педагога або психолога, а за необхідності – лікаря.
 
Процесуальні дії за участю дитини необхідно здійснювати в порядку, що найменше порушує звичайний уклад життя неповнолітнього та відповідає його віковим та психологічним особливостям.
   
Під час розслідування злочинів, які вчинив неповнолітній, обов’язково з’ясовуються питання про його умови життя та виховання, ставлення до вчиненого ним діяння, наявність дорослих підбурювачів, стан здоров’я та рівень розвитку тощо.
  
Кримінальне провадження відносно дітей здійснюється спеціально уповноваженими (ювенальними) слідчими, прокурорами та суддями, що відповідає європейській практиці.
  
Виконання і дотримання всіх гарантованих процесуальним законодавством України прав дітей повинно бути обов’язковим у діяльності всіх правоохоронних органів.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.