Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 вересня, 06:32:07

Забезпечення гарантій прав неповнолітніх при здійсненні досудового розслідування - пріоритет у роботі органів прокуратури

19.05.2016   07:30Агенцiя

Ювенальні прокурори забезпечують нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування, в тому числі у формі процесуального керівництва ним, участь у судовому провадженні щодо кримінальних правопорушень, учинених неповнолітніми та за їх участю.

Упродовж минулого року та за поточний період 2016 року прокурорами органів прокуратури Чернігівської області здійснено процесуальне керівництво у 316 кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. Забезпечено підтримання державного обвинувачення у 150 кримінальних провадженнях.
  
Кримінальне процесуальне законодавство України визначає привілейовані права неповнолітніх порівняно з дорослими учасниками кримінального провадження.
 
Участь захисника та законного представника (осіб з числа членів сім’ї або близьких родичів) на всіх стадіях кримінального провадження щодо неповнолітньої особи є обов’язковою вимогою як додаткова гарантія захисту прав дитини.
 
Захисник та законні представники підлягають обов’язковому та невідкладному повідомленню у випадку затримання дитини правоохоронними органами.
  
Якщо особі виповнилося 18 років, але злочин нею вчинено до досягнення повноліття, на таку особу поширюються всі гарантовані законодавством права неповнолітньої особи.
 
Допит неповнолітнього не може продовжуватися без перерви понад 1 годину, а загалом – понад 2 години на день. При проведенні слідчих (розшукових) дій за участю неповнолітньої особи повинна забезпечуватися обов’язкова участь законного представника, педагога або психолога, а за необхідності – лікаря.
 
Процесуальні дії за участю дитини необхідно здійснювати в порядку, що найменше порушує звичайний уклад життя неповнолітнього та відповідає його віковим та психологічним особливостям.
   
Під час розслідування злочинів, які вчинив неповнолітній, обов’язково з’ясовуються питання про його умови життя та виховання, ставлення до вчиненого ним діяння, наявність дорослих підбурювачів, стан здоров’я та рівень розвитку тощо.
  
Кримінальне провадження відносно дітей здійснюється спеціально уповноваженими (ювенальними) слідчими, прокурорами та суддями, що відповідає європейській практиці.
  
Виконання і дотримання всіх гарантованих процесуальним законодавством України прав дітей повинно бути обов’язковим у діяльності всіх правоохоронних органів.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19 19:21

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 вересня в області зафіксовано 33 нових випадки COVID-19.

Протизсувні роботи на березі Снова у Седневі може частково профінансувати обласний прориродоохоронний фонд 16:43

У Седневі поблизу навчально-виховного комплексу вздовж берегової зони річки Снов поступово зсувається ґрунт. Ситуацію обговорили вчора, 21 вересня, в облдержадміністрації на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи 16:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 вересня в області щеплено першою та другою дозою 309 840 людей.

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері 16:29

У середу 22 вересня року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів регіону.

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді 10:14

Для реалізації 44 проєктів першого плану з реалізації Стратегії розвитку до 2027 року Робоча група пропонує витратити 62 мільйони гривень. Ці проєкти планують реалізувати за перші два роки та три місяці впровадження стратегії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини