Стан умов праці на підприємствах Чернігівської області у 2015 році. ДОВІДКА
Нормальна життєдіяльність людини вагомо залежить від умов та стану охорони праці в тому середовищі, де вона працює.
На кінець 2015 року на підприємствах області, охоплених обстеженням умов праці, майже 18 тис. осіб, або 19% усіх працюючих, були зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці. Найвища питома вага таких працівників спостерігалась у виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення (67% облікової кількості штатних працівників цього виду діяльності), текстильному виробництві (53%), виробництві, передачі та розподіленні електроенергії (52%) тощо.
За результатами проведеної атестації робочих місць найбільш розповсюдженими серед небезпечних факторів виробничого середовища були напруженість праці (9% облікової кількості штатних працівників), виробничий шум, ультразвук, інфразвук, мікроклімат (температура, вологість, швидкість руху повітря, інфрачервоне випромінювання), хімічні фактори, важкість праці (по 6%). Слід зазначити, що на окремих робочих місцях працівники знаходилися під впливом декількох шкідливих факторів одночасно.
Відповідно до чинного законодавства або колективної угоди (договору), працівникам, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, та за особливий характер праці надавалися пільги та різного роду компенсації, на які мала право майже третина працюючих. Найбільш поширеними видами пільг були доплати за умови праці, які одержували майже
10 тис. осіб, та додаткові відпустки за особливий характер праці згідно зі Списком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, – більше 17 тис. осіб.
За попередніми даними у 2015 році від нещасних випадків, пов`язаних із виробництвом, на підприємствах та в організаціях області потерпіли 115 осіб, з яких 12 осіб загинули.
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43
Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.
Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39
За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.
Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37
Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».
Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36
Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:28
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.